var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: mirror.co.uk

Mourinho ukarany

Autor: Radosław Koc
2010-11-30 19:36:28

Trener "Królewskich" nie uniknął kary za niesportowe zachowanie w meczu z Ajaxem. Wraz z Mourinho, ukaranych zostało czterech graczy Realu. W tym gronie znalazł się również Jerzy Dudek.

Mourinho został ukarany dyskwalifikacją obejmującą dwa mecze Ligi Mistrzów, z czego kara drugiego została objęta trzyletnim zawieszeniem. Xabi Alonso, Sergio Ramos, Iker Casillas i Jerzy Dudek zostali ukarani karą grzywny.

Na takie kary zdecydowała się UEFA po zakończeniu dochodzenia dotyczącego wydarzeń z meczu Ajax - Real. Komisja dyscyplinarna uznała, iż zarzuty celowego otrzymania czerwonych kartek przez Alonso i Ramosa były zasadne, całe zdarzenie określiła jako niewłaściwe.

Mourinho poza karą dwumeczowego zawieszenia, będzie musiał zapłacić 40 tysięcy euro kary. Portfele jego podopiecznych uszczuplą się o mniejsze kwoty. Xabi Alonso i Sergio Ramos są zobligowani do zapłacenia 20 tysięcy , Casillas 10 tysięcy i Dudek 5 tysięcy euro.

Kara grzywny została także nałożona na klub. W tym przypadku jest to 120 tysięcy euro. Real może się odwołać w ciągu trzech dni.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się