var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Filip Trubalski/ft-photos.blogspot.com

Ekstraklasa: Legia apeluje do kibiców: Bez pirotechniki! Wielki powrót do Piasta? Były obrońca Pogoni zagra w Danii

Autor: Przemysław Michalak
2012-08-22 01:22:58

Najnowszy przegląd wydarzeń w Ekstraklasie.

"Żyro i Żewłakow już trenują"

We wtorek piłkarze Legii wrócili do normalnych treningów. Przed potyczką z Rosenborgiem Jan Urban ma komfortową sytuację kadrową, ponieważ wszyscy zawodnicy są zdrowi.

Podczas popołudniowych zajęć na pełnych obrotach trenowali narzekający ostatnio na kontuzje Michał Żyro i Michał Żewłakow.

źródło: legia.com

***

"Legia apeluje do kibiców: Żadnej pirotechniki"

"W związku z meczem z Rosenborgiem Trondheim, który odbędzie się w najbliższy czwartek oraz przygotowywaną oprawą, Klub zwraca się z prośbą do Kibiców o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów prawa na stadionie" - czytamy na oficjalnej stronie Legii.

"W ostatnich tygodniach spotykamy się z nadmiernie restrykcyjnym traktowaniem Klubu i Kibiców Legii Warszawa przez administrację państwową. Legia jest jedynym klubem Ekstraklasy, w przypadku którego wszystkie imprezy masowe rozgrywane na własnym stadionie są uznawane za imprezy o podwyższonym ryzyku. Pragniemy przypomnieć, że Wojewoda Mazowiecki wielokrotnie podkreślał, że jest gotów zamknąć część stadionu lub nawet jego całość w przypadku uznania, że Klub nie jest w stanie zapewnić na stadionie właściwego poziomu bezpieczeństwa.

Dlatego też oczekujemy, że Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa i wszyscy Kibice w sposób odpowiedzialny podejdą do kwestii dopingu. W szczególności prosimy o powstrzymanie się od pirotechniki".

źródło: legia.com

***

"Kibice Ruchu nie przyjadą na mecz do Łodzi"


Choć kibice Widzewa i Ruchu od lat żyją w przyjaźni, to jednak na sobotni mecz obu drużyn nie wybiera się zorganizowana grupa fanów z Chorzowa. Kibice Ruchu podjęli decyzję o rezygnacji z przyjazdu do Łodzi, w związku z tym, że ich koledzy z trybuny pod Zegarem protestują przeciwko - jak twierdzą - niesłusznym sankcjom nakładanych na niektórych z nich przez klub. Będzie to zatem drugi z rzędu mecz, na którym nie będzie zorganizowanego dopingu.

źródło: widzewiak.pl

***

"Wilczek wróci do Piasta?"

Szeregi Piasta przed końcem letniego okna transferowego może zasilić Kamil Wilczek. Piłkarz ten notorycznie jest rezerwowym w Zagłębiu Lubin, a w Gliwicach był wcześniej jedną z czołowych postaci śląskiej drużyny.

- Temat jest - przyznaje na łamach "Faktu" Dariusz Dudek, asystent trenera Marcina Brosza.

Wilczek grał dla Piasta w latach 2009-2010. W tym czasie wystąpił w 39 meczach, w których strzelił siedem goli.

źródło: Fakt


***

"Leszek Pisz: Legię stać na awans"

- Obecna Legia ma kilku ciekawych zawodników. Nie tylko młodych, bo jest przecież Danijel Ljuboja. Taki gracz to na polskich boiskach wartość dodana. On może dać Legii wygraną, ale jest kilku takich zawodników. Liczę po cichu, że nasza drużyna poradzi sobie na własnym stadionie, a na wyjeździe spisze się znacznie lepiej niż my wtedy, 16 lat temu - mówi agencji ASInfo Leszek Pisz, kapitan Legii, która w 1996 roku w Lidze Mistrzów zmierzyła się z Rosenborgiem. W czwartek te dwa kluby spotkają się w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

źródło: ASInfo

***

"Kolejne testy w Lechu Poznań"

Sztab szkoleniowy Lecha Poznań wtorek poświęcił na przeprowadzenie kolejnych testów. Miały one na celu określenie obciążeń dla każdego z piłkarzy.

- To podsumowanie tego mocno skróconego okresu przygotowawczego. Uzyskane wyniki porównamy z wynikami badań, które przeprowadziliśmy na jego początku. Dzięki temu dowiemy się jak każdy z zawodników pracował przez te dwa miesiące - powiedział dr Marcin Andrzejewski, fizjolog Lecha Poznań.

Kolejny taki test zaplanowany jest po zakończeniu rundy jesiennej Ekstraklasy.

źródło: lechpoznan.pl

***

"Malinowski: Zapomnijmy, że jesteśmy wicemistrzami"

 - Zabolała nas porażka w Pilźnie, ale to samo poczuliśmy po spotkaniu z Lechem. Plany były zupełnie inne, lecz na boisku miała miejsce brutalna weryfikacja. Musimy zapomnieć, że jesteśmy wicemistrzem Polski i zejść na ziemię. Kilka miesięcy temu graliśmy o niebo lepiej, teraz trzeba wrócić do tych dobrych elementów i próbować je powielić - powiedział pomocnik Ruchu, Marcin Malinowski cytowany przez Sportowe Fakty.

źródło: sportowefakty.pl

***

"Były obrońca Pogoni w drugiej lidze duńskiej"

Mekeil Williams został nowym piłkarzem beniaminka duńskiej II ligi FC Fyn. Reprezentant Trynidadu i Tobago testy w Danii rozpoczął pod koniec lipca.

22-letni obrońca po zakończonym sezonie odszedł z Pogoni Szczecin. Zarząd postanowił nie przedłużać z nim kontraktu, a sam zawodnik rozpoczął poszukiwania nowego klubu.

źródło: 90minut.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się