var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: lechita.net

"Przegląd Sportowy" się zagalopował: Lovrencsics objawieniem Ekstraklasy. Już?!

Autor: Adrian Kasprzak
2012-08-24 16:11:10

Nie dalej jak parę godzin temu miałem przez moment dziwne uczucie, że ostatnie dwa miesiące smacznie przespałem. Zasnąłem w sierpniu, a budzik zadzwonił tuż przed Wszystkich Świętych, przysięgam. Poniekąd winę za to ponosi aura w moim mieście, która dzisiaj jest już bardzo jesienna. Spojrzałem jednak na pierwszą stronę "Przeglądu Sportowego", a tam jak byk data "24 sierpnia". Uff...

Chociaż nie, wcale nie jest mi lepiej. I to właśnie za sprawą "Przeglądu". Przed chwilą przeczytałem najgłupszy lead miesiąca w polskiej prasie sportowej: "Gergo Lovrencsics niedawno biegał po boiskach drugiej ligi węgierskiej, dziś stał się objawieniem naszej Ekstraklasy." Ha! Objawieniem? A to dobre. Dziennikarze "PS" odlecieli i to daleko stąd.

Przecież dzisiaj jest dwudziesty czwarty sierpnia, a nie października. Czyli jesteśmy dopiero po pierwszej kolejce spotkań Ekstraklasy, tak? Nie piątej, nie ósmej, tylko pierwszej. A to oznacza ni mniej, ni więcej, że Lovrencsics rozegrał dotąd jeden mecz ligowy. JEDEN. Zaznaczam to specjalnie dla redaktorów "Przeglądu", bo chyba gdzieś im to umknęło.

Jak można robić z piłkarza objawienie po zaledwie 90 minutach gry w Ekstraklasie? Rozumiem, że jest silna potrzeba wykreowania nowych gwiazdeczek, by było o kim pisać i zbierać kasę za wierszówkę, ale panowie – bez przegięć. Dajcie facetowi trochę czasu. Niech strzeli kilka bramek, zanotuje parę asyst, wpadnie w fizyczny dołek, a potem pokaże, jak dzielnie z niego wychodzi. Wtedy będzie można nazwać go objawieniem. Ale na miłość boską, nie teraz. Tylko się ośmieszacie.

"(…) dziś stał się objawieniem naszej Ekstraklasy." No pewnie, że dziś, bo przecież nie w ostatnią sobotę. "Dziś", bo akurat dzisiaj "PS" postanowił to wydrukować. Niech Lovrencsics będzie póki co tylko ich objawieniem. Ja jeszcze trochę poczekam.

Dziennikarzom odpowiedzialnym za te brednie przypomnę o jeszcze jednym. Swego czasu objawieniami Ekstraklasy nazwali Pawła Sobczaka i Dawida Jarkę. Niczego ich to nie nauczyło?


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się