Autor zdjęcia: uefa.com

Gol Lewandowskiego, BVB - Karpaty 3:0! (video)

Autor: Przemysław Michalak
2010-12-02 20:49:16

Wobec kontuzji Lucasa Barriosa w pierwszym składzie Borussi Dortmund na mecz z Karpatami Lwów wyszedł Robert Lewandowski. Szansę wykorzystał, strzelając gola w samej końcówce. On, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski zagrali pełne 90 minut.

Przeczytaj: Hat-tricki Cavaniego i Falcao, PSG bliżej awansu
Przeczytaj: Pogrom w Borysowie, BATE i Dynamo dalej
Przeczytaj: Tylko remis Palermo, Glik na ławce
Przeczytaj: Villarreal i PAOK bliscy awansu

BVB musiało wygrać z ukraińskim zespołem i dokonało tego bez większych problemów. Wynik 3:0 w pełni oddaje przebieg boiskowych wydarzeń. Znów błysnął Nuri Sahin, asystent przy pierwszych dwóch bramkach.

Lewandowski do siatki trafił w 89. minucie. Otrzymał piłkę, którą chwilę wcześniej stracili rywale, przebiegł z nią kilka metrów i mając przy sobie dwóch obrońców spokojnie zszedł do środka i strzelił płasko przy słupku. Golkiper gości został złapany "na wykroku", gdyż spodziewał się bardziej uderzenia w dalszy róg. Dodajmy, że w momencie podania "Lewy" był na spalonym, ale sędzia tego nie zauważył.

Chwilę wcześniej błysnął Łukasz Piszczek, który minął trzech rywali na prawym skrzydle, lecz piłkę po jego strzale zdołał musnąć Rudenko, ratując swoją drużynę.

Borussia zachowała szanse na awans, jednak musi w ostatniej kolejce pokonać Sevillę na jej terenie. Każdy inny wynik premiuje Hiszpanów.

Borussia Dortmund - Karpaty Lwów 3:0 (1:0)
1:0 - Kagawa 5'
2:0 - Hummels 49'
3:0 - R. Lewandowski 89'

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender (67' Da Silva), Sahin - Błaszczykowski, Kagawa (67' Zidan), Grosskreutz (80' Le Tallec) - R. Lewandowski.

Karpaty: Rudenko - Fedetskij, Checher, Tubić, Danilo Avelar - Godwin (77' G. Baranets) - Tkaczuk, Khudobiak - Kozhanow (86' B. Baranets), Kuznietsow, Kopolowiets (62' Guruli).