var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm

Maleją szanse Sandomierskiego na transfer do Malagi

Autor: Przemysław Michalak
2010-12-03 02:10:58

Nie tak dawno media hiszpańskie informowały o możliwym transferze Grzegorza Sandomierskiego do Malagi. Bramkarz Jagiellonii Białystok nadal znajduje się na liście życzeń andaluzyjskiego klubu, ale nie jest już jego priorytetem.

Przeczytaj: Bramkarz i pomocnik odchodzą z Korony
Przeczytaj: Reprezentant Łotwy piłkarzem Widzewa

Nowy dyrektor sportowy biało-niebieskich Antonio Fernandez w pierwszej kolejności zamierza starać się o Sergio Asenjo z Atletico Madryt. 21-latek do niedawna był uważany za najzdolniejszego golkipera młodego pokolenia w Hiszpanii. Latem 2009 roku opuścił swój macierzysty klub - Real Valladolid i za 5 milionów euro przeniósł do "Los Rojiblancos". Sezon rozpoczął jako numer jeden, ale po kilku słabszych występach poszedł w odstawkę i dzięki temu rozbłysła gwiazda Davida De Gei, dziś typowanego jako następca Ikera Casillasa w reprezentacji.

Asenjo nie ukrywa frustracji swoją sytuacją i zapowiada, że jeśli nic się nie zmieni będzie chciał odejść. Jego sytuacja przypomina trochę początki Artura Boruca we Florencji. Polak był za dobry, by nie grać, a Sebastien Frey za dobry, by siedzieć na ławce. Czyli krótko mówiąc, błędne koło, z którego na jakiś czas udało się wyjść dzięki kontuzji Freya.

Malaga byłaby skłonna wypożyczyć Asenjo na resztę obecnego sezonu z możliwością dokonania transferu definitywnego, gdyby nie zawiódł oczekiwań. W obwodzie, oprócz Sandomierskiego, pozostaje jeszcze Chilijczyk Claudio Bravo z Realu Sociedad.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się