var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: deskofbrian.com

Zatrzymany Piotr Mowlik wyszedł za kaucją. Nie chce ukrywać nazwiska i zapewnia, że jest niewinny

Autor: Przemysław Michalak
2012-09-20 20:18:30

Zarzuty czynnej korupcji postawiła wrocławska prokuratura zatrzymanemu w środę przez CBA b. trenerowi Piotrowi Mowlikowi Sprawa dotyczy ustawiania meczów przez klub Mieszko Gniezno - donosi blog pilkarskamafia.blogspot.com. Sam zainteresowany zapewnia, że jest niewinny.

 - Podczas przesłuchania kategorycznie zaprzeczyłem tym zarzutom. Nigdy nie brałem udziału w aferze korupcyjnej, z tego też powodu wycofałem się z wielkiej piłki. Jest mi przykro, że swojej niewinności będę musiał dochodzić w sądzie - powiedział PAP Mowlik, który podkreślił, że chce aby używano pełnego nazwiska. 

Prokuratura zarzuciła mu obietnicę oraz wręczenie 1500 złotych łapówki w zamian za korzystny wynik jego zespołu w sezonie 2004-05.

Były bramkarz Legii Warszawa i Lecha Poznań został zwolniony po złożeniu wyjaśnień, ale musiał wpłacić kaucję w wysokości 5 tys. zł.

Ciekawe są dwie rzeczy: jakie dowody wobec Mowlika - poza zeznaniami świadków - ma prokuratura na Mowlika? Mimo wszystko skazywanie kogoś niemal wyłącznie na podstawie czyichś zeznań, a w przypadku afer korupcyjnych to nic nowego, to chyba jednak za mało. Ciekawe jest też, jak oskarżony zamierza dowieść, że jest niewinny?

Szkoda, że trafiło akurat na Mowlika, który do tej pory był postacią szanowaną i taką, która nie splamiła się spoufalaniem z PZPN, nie szuka rozgłosu, nie robi afer. Mariusz Mowlik, obecnie piłkarz Miedzi Legnica, talent niż ojciec ma dużo mniejszy, ale okazywał się zawsze w porządku człowiekiem i na pewno rykoszetem też obrywa.

Szkoda, co nie zmienia faktu, że - jak już kiedyś pisałem - za nikogo grającego i trenującego jeszcze nawet 10 lat temu nie byłbym w stanie ręczyć, że na absolutne sto procent nigdy nie był zamieszany w korupcję. Czasy były takie, że można w zasadzie zamknąć wszystkich, a potem ewentualnie wypuścić paru niewinnych...


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się