Autor zdjęcia: daylife.com

Mecz Messiego na El Sadar. Osasuna – Barca 0:3 (video)

Autor: Mariusz Grzegorczyk
2010-12-04 22:38:03

Osasuna nie jest już niepokonanym zespołem na własnym stadionie. W sobotni wieczór piłkarze z Pampeluny zasłużenie przegrali z Barceloną 0:3, a bohaterem spotkania został Lionel Messi. Argentyńczyk dwa razy wpisał się na listę strzelców, a przy jednej z bramek asystował.

Przed meczem na Estadio El Sadar pojawiło się sporo zamieszania w związku ze strajkiem kontrolerów lotów, co było przyczyną paraliżu większości lotnisk w Hiszpanii. Barcelona miała więc problemy z przybyciem do Pampeluny i serwisy internetowe hiszpańskich dzienników przez cały dzień podawały coraz to nowsze informacje odnośnie dokładnej godziny meczu. Pojawiła się też możliwość rozegrania tego spotkania w niedzielę, ale pierwszy gwizdek sędziego zabrzmiał jednak o godzinie 20.50.

Pierwszy kwadrans rywalizacji należał do gospodarzy. Barcelona tym razem rozpoczęła inaczej niż zwykle, bez szybkich podań, bez zamknięcia przeciwnika na ich połowie. Taka strategia mogła bardzo szybko zakończyć się utratą bramki. Kiedy Osasuna poczynała sobie coraz to śmielej, w 14. minucie Pedro wpadł we własnym polu karnym w Juanfrana – sędzia nie odgwizdał rzutu karnego, choć powinien. Już dwie minuty później gospodarze stanęli przed stuprocentową szansą, ale Soriano nie skorzystał z prezentu otrzymanego od Victora Valdesa.

Kolejne partie spotkania na El Sadar przebiegły już tylko pod znakiem hegemonii przyjezdnych. O geniuszu Lionela Messiego nie trzeba rozpisywać się po raz kolejny. Wystarczy tylko nadmienić, że filigranowy Argentyńczyk potrafił brać na siebie ciężar gry, kreować akcje ze środka boiska, obsługiwać swoich kolegów fenomenalnymi podaniami, aż w końcu wpisać się na listę strzelców. Zwłaszcza gol na 0:2 autorstwa Messiego mógł się spodobać. Gracz z numerem dziesiątym otrzymał znakomite podanie od Villi i niemal od połowy boiska ścigał się z obrońcą na pełnej szybkości, aż w końcu strzałem po ziemi nie dał szans Ricardo.

Osasuna – FC Barcelona 0:3 (0:1)

0:1 – Pedro 25’
0:2 – Messi 64’
0:3 – Messi 83’ (k)

Składy:

Osasuna: Ricardo - Nelson, Sergio, Flano, Monreal – Punal (76’ Lolo), Nekounam - Juanfran, Camunas (41’ Pandiani), Masoud – Soriano (60’ Lekić)

Barcelona: Valdes – Alves, Abidal, Pique, Puyol – S. Busquets, Xavi (81’ Keita), Iniesta – Villa (87’ Bojan), Messi, Pedro (87’ Jeffren)

Żółte kartki: Lolo, Punal, Soriano (Osasuna)