Autor zdjęcia: daylife.com

Emery ostro krytykuje sędziego meczu Real - Valencia

Autor: Mariusz Grzegorczyk
2010-12-05 13:49:49

Szkoleniowiec Valencii, Unai Emery był wyraźnie niezadowolony po porażce 0:2 z Realem Madryt na Santiago Bernabeu. Bask skrytykował decyzję sędziego, który w drugiej połowie usunął z boiska Davida Albeldę.

Hiszpański weteran został wydalony z placu gry w kluczowym momencie meczu. Zaledwie kilka minut po tej sytuacji Real Madryt doskonale wykorzystał przewagę i zdobył pierwszą bramkę. Emery nie ukrywał, że czerwona kartka była punktem zwrotnym w meczu z ”Królewskimi”.

Po meczu wypalił do dziennikarzy: - Mecz toczył się dopóki na boisku był David Albelda. To była niesprawiedliwa decyzja. Arbiter wydał błędne orzeczenie, a Real Madryt je po prostu wykorzystał. Nie graliśmy na równych warunkach.

- To była oczywiście zła decyzja, bardzo nam zaszkodziła i wyczerpała nasze możliwości. Nieuczciwe werdykty sędziów w najwyższym stopniu ważą w końcówkach meczów i wpływają głównie na słabsze zespoły. Zespoły mocniejsze zawsze mają więcej rozwiązań – dodał.