var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Terrier

Przesłuchanie 2x45.com.pl (3). Janusz Gol. Małomówność i brak otwartości to moje największe wady

Autor: przesłuchał Przemysław Michalak
2012-10-25 01:13:46

W trzecim odcinku przesłuchaliśmy Janusza Gola. Pomocnik Legii Warszawa nie słynie z medialności, ale na nasze pytania przeważnie odpowiadał wyczerpująco.

Piłkarski idol: - Obecnie Xabi Alonso z Realu Madryt. Imponuje mi tym, że prezentuje najwyższy poziom zarówno w grze defensywnej jak i ofensywnej.

Ulubiony/wymarzony klub: - Pozostajemy w Hiszpanii, bo chodzi właśnie o Real Madryt.

Najlepszy trener: - Sir Alex Ferguson. Od 26 lat w Manchesterze United, wygrał z tym klubem wszystko i to po kilka razy. Jak dla mnie postać wybitna.

Najlepszy/najważniejszy mecz:
- Jak dotąd na pewno rewanż ze Spartakiem w Moskwie, w którym wywalczyliśmy awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Najładniejszy/najważniejszy gol:
- Najważniejszy był oczywiście ten z Moskwy na 3:2, natomiast najładniejszy padł po strzale z kilkudziesięciu metrów w meczu z Lechią Gdańsk. Wtedy byłem jeszcze zawodnikiem GKS Bełchatów.

Przesąd przed meczem: - Żadnego. Jestem wolnych od takich rzeczy.

Najlepszy dowcip/wydarzenie z szatni: - Było kilka zabawnych sytuacji, ale żadnej teraz dokładnie nie pamiętam, a nie chciałbym czegoś pokręcić. W każdym razie nigdy nie zdarzyło się, żebym to ja był ofiarą jakiegoś większego kawału ze strony kolegów...

Najlepszy obecnie piłkarz Ekstraklasy:
- Abdou Razack Traore z Lechii Gdańsk.

Najładniejszy stadiom Ekstraklasy:
- Odpowiedź oczywista: stadion Legii.

Gdybym nie był piłkarzem, to... - Prawdopodobnie byłbym siatkarzem. W rodzinnej Świdnicy trochę grałem, ale raczej rekreacyjnie. Bardziej poważnie tę dyscyplinę uprawiali moi rodzice - mama była w drugiej lidze, a tata chyba w trzeciej, więc jakiś dryg do siatkówki mam. Nigdy jednak nie stawałem przed dylematem "albo piłka, albo siatkówka". Męska sekcja siatkarska w Świdnicy z czasem zanikła, więc nawet, gdybym chciał coś podziałać poważniej, byłby problem. Nie miałem jednak takich zamiarów, od siódmego roku życia myślałem tylko o futbolu.

Hobby: - Jakiejś wielkiej pasji nie mam. Lubię obejrzeć dobry film, posłuchać muzyki, pograć na PlayStation, takie standardowe czynności.

Ulubiona potrawa: - Uwielbiam naszą, polską kuchnię, ale też bardzo smakuje mi kuchnia włoska, te wszystkie spaghetti, pasty i tym podobne.

Ulubiona muzyka/wykonawca: - Preferuję hip hop. Z wykonawców w tym momencie najbardziej lubię O.S.T.R.

Ulubiona książka: - Z tym będzie ciężko... Nie mam jakiejś ulubionej, nie czytam za dużo.

Ulubiony film:
- "Władca Pierścieni", wszystkie części. Może nie jestem aż takim fanem, żeby iść na całonocny maraton, gdzie puszczą każdą część w rozszerzonej wersji, ale lubię od czasu do czasu wrócić do tych produkcji. Rozkładam je sobie wtedy na dwa, trzy dni. Dodam, że książek Tolkiena nie czytałem, jakoś nie mogę się zebrać.

Prawica, lewica, centrum? - Polityka zupełnie mnie nie interesuje.

Wierzący czy ateista? - Wierzący. Z praktykowaniem różnie bywa (śmiech).

Moja największa zaleta: - Spokój i opanowanie. W życiu i na boisku chyba też.

Moja największa wada:
- Małomówność, nie jestem zbyt otwarty na zawieranie nowych znajomości. Starannie dobieram sobie przyjaciół, nie zostanie nim ktoś tylko dlatego, że przegadaliśmy gdzieś sympatycznie parę minut. Chwilami traktuję to jako wadę, bo niektórzy oczekują, że będę więcej rozmawiał z ludźmi, bardziej udzielał się towarzysko, ale jestem jaki jestem, nie zmienię się ot tak.

Ideał kobiety: - Moja dziewczyna, ona jest moim ideałem i moim dopełnieniem.  


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się