var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia:

Przesłuchanie 2x45.com.pl (8). Paweł Golański: Polityka? Na pewno nie lewica. Najważniejsze, by kraj się rozwijał

Autor: przesłuchał Przemysław Michalak
2012-12-03 03:31:42

Kolejnym przesłuchanym piłkarzem przez 2x45.com.pl został obrońca Korony Kielce, Paweł Golański. - Motoryzacja zawsze była moją największą pasją poza futbolem i gdybym nie został piłkarzem, poszedłbym w tym kierunku. Uwielbiam też jazdę na quadzie, dziś mam już swojego - opowiada 14-krotny reprezentant Polski.

Zbigniew Boniek Poleca Bonus 200 zł‚ w Expekt! - Zarejestruj się Teraz

Piłkarski idol:
- W latach młodzieńczych uwielbiałem Diego Maradonę i Ronalda Koemana. Te dwie postaci zawsze mnie interesowały, zawsze mi imponowały. Dziś idoli już nie mam. Szanuję Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego za to, co już osiągnęli, a przecież obaj nadal są dość młodzi i mogą jeszcze wiele zdobyć.

Ulubiony/wymarzony klub: - Wymarzona jest Barcelona. Natomiast największy sentyment mam do ŁKS. Temu klubowi zawdzięczam najwięcej.

Najlepszy trener:
- Pracowałem z wieloma trenerami, z paroma miałem naprawdę dobre relacje, ale najwięcej zawdzięczam dwóm: Mirosławowi Dawidowskiemu, który w juniorach ŁKS przeprowadził mnie przez wszystkie szczeble, oraz Michałowi Globiszowi, u którego grałem w młodzieżówkach. 

Najlepszy/najważniejszy mecz:
- Obie kategorie pasują do meczu z Portugalią na Stadionie Śląskim w Chorzowie za kadencji Leo Beenhakkera. Wygraliśmy 2:1. Najmilsze wspomnienia.

Najważniejszy gol: - Za dużo tych bramek nie było, ale najmilej wspominam tę jedyną zdobytą w reprezentacji. To było spotkanie z Estonią w lutym 2007 roku. Zwyciężyliśmy aż 4:0, a ja strzeliłem ładnego gola z rzutu wolnego.

Od 3:10:


Rytuał przed meczem:
- Zawsze muszę się chwilę pomodlić, potrzebuję tego. Nie traktuję tego jako jakiegoś przesądu czy przyzwyczajenia, to coś ważniejszego. Szczęśliwych spodenek lub czegoś podobnego nie posiadam.

Najlepszy dowcip lub anegdota z szatni: - Sporo śmiechu było niedługo potem, jak do Korony przyszedł Oleksiej Szlakotin. On ma bardzo duży rozmiar stopy i pewnego razu obcięliśmy mu skarpetki. Zakładał je potem automatycznie, nie za bardzo na nie patrzył i potwornie się zdziwił, gdy stopa nie zatrzymała się na końcu tej skarpetki, poszła mu aż pod łydkę. Może myślał, że ją rozerwał (śmiech). Obejrzał je dokładnie i wtedy się zorientował. Było mnóstwo śmiechu. Zły oczywiście nie był, to typowy żart, o który się nie obraża. Co chwila robimy sobie jakieś kawały.

Najlepszy obecnie piłkarz Ekstraklasy:
- Danijel Ljuboja. Robi w Legii ogromną różnicą, potrafi jedną akcją wygrać mecz.

Najładniejszy stadion Ekstraklasy: - Trochę tych stadionów już powstało, nawet w I lidze są bardzo ładne. Największe wrażenie zrobiły na mnie obiekty Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław.

Gdybym nie był piłkarzem, to... - Pewnie robiłbym coś związanego z motoryzacją. Bardziej chodzi mi o jakąś rywalizację, wyścigi samochodowe niż na przykład pracę mechanika. Rywalizacja zawsze była obecna w moim życiu. Nie znaczy to, że dziś jak tylko mogę, to "przyrajduję" na drodze. Ten czas już minął. Teraz podchodzę do tego inaczej, dawniej zapędy ku temu były większe. Teraz bardziej liczy się bezpieczeństwo niż szybkość.

Najlepsi kumple wśród kolegów po fachu: - Jest to naprawdę spore grono, liczące kilkanaście osób. Nie chcę wymieniać po nazwiskach, bo jeszcze bym kogoś pominął. Mamy swoją grupę, raz na jakiś czas spotykamy się i jest sympatycznie.

Hobby: - Oczywiście motoryzacja. Od dziecka razem z piłką jest moją największa pasją, ale cieszę się, że udało mi się zostać piłkarzem, bo robię to, co kocham. Ostatnio zaczęły mnie też pochłaniać sporty ekstremalne, zwłaszcza jazda na quadzie. Bardzo to lubię, dziś mam już swojego quada. Był moment, w którym mocniej zainteresowałem się wędkarstwem, ale potem mi przeszło. Na ryby chodziłem głównie za czasów gry w Steaule Bukareszt.

Ulubiona potrawa:
- Ogólnie najbardziej lubię kuchnię włoską, ale ulubiona potrawa pochodzi z Bułgarii. Nazywa się gjuwecz. Zazwyczaj składa się na nią mięso z kurczaka, dużo warzyw, ziemniaki. Na całość daje się jajko, które później się ścina podczas zapiekania. W miarę zdrowe danie, bez szaleństw kalorycznych. Mogę je jeść częściej niż od święta.

Ulubiona muzyka/wykonawca: - Polski rap. Lubię DDK RPK, O.S.T.R i paru innych wykonawców, których szanuję.

Ulubiona książka: - Ostatnio najbardziej podobała mi się "Gomorra" Saviano Roberto, opisująca mafię neapolitańską.

Ulubiony film: - "Gladiator". Często oglądam ten film, bardzo mi się podoba. W moich zbiorach zajmuje ważne miejsce. Widzę w "Gladiatorze" odniesienia do sportu. Pokazuje, ile serca trzeba włożyć w niektóre rzeczy.

Prawica, lewica, centrum? - Na pewno nie lewica. Ogólnie nie jestem za dobry w polityce, nie wypowiadam się na takie tematy. Rządzi nami taka a nie inna władza, oby z pożytkiem dla naszego kraju. Nie interesuje mnie, kto będzie rządził Polską, ważne, by standard życia był coraz wyższy, by ludziom było lepiej. Światopoglądowo bardziej jestem tradycjonalistą niż postępowcem.

Wierzący czy ateista? - Wierzący. Z praktykowaniem bywa różnie. Każdy ma inne podejście. Staram się na swój sposób rozmawiać z Bogiem, a jeśli jest okazja, idę do kościoła, ale nie jest to systematyczne.

Moja największa zaleta: - Nigdy nie mówiłem o swoich zaletach, od tego są inni. Teraz nie zamierzam się wyłamywać.

Moja największa wada: - Trudno stwierdzić, czy upartość jest wadą. Raz tak, a raz nie. Zależy od danej sytuacji, czasami mocno przeszkadza.

Ideał kobiety: - Moja żona. Jeśli chodzi o charakter, jest bardzo rodzinna, mogę na nią liczyć w każdej sytuacji. Zawsze marzyłem o takiej kobiecie. Fizycznie oczywiście również mi się podoba, uwielbiam jej kręcone włosy, długie do pasa. Nie powiem, że podoba mi się jakaś piosenkarka, bo słucham głównie rapu (śmiech).


Poprzednie przesłuchania:
1. Łukasz Surma
2. Daniel Gołębiewski
3. Janusz Gol
4. Michał Janota
5. Paweł Wszołek
6. Damian Zbozień
7. Sebastian Mila
 

100 zł‚ Zakład Bez Ryzyka w Betclic - Mateusz Borek Poleca - Kliknij Teraz !


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się