var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia:

ŁKS zagra w IV lidze! Teodorczyk: Nie dam się. Elsner odejdzie ze Śląska? Onyszko: Dostałem drugie życie

Autor: Przemysław Michalak
2013-01-08 13:46:28

Wtorkowa prasa całkiem poprawna, choć nie jest to szczyt możliwości. Wybraliśmy 11 materiałów z aż sześciu źródeł.

"PRZEGLĄD SPORTOWY"

"Teodorczyk: Nie dam się"


 - "Teodorczyk chce mnie w konia zrobić" – tak powiedział właściciel klubu Ireneusz Król, twierdząc, że chce pan jak najwięcej zarobić, zapominając o Polonii - rozpoczyna rozmowę "Przegląd Sportowy" z napastnikiem Polonii Warszawa. -Wiele osób już mnie krytykowało, ale ja jakoś nie za bardzo się tym przejmuję. Gdyby jeszcze to, co mówi prezes, było prawdą, może i bym zabrał głos w tej sprawie. Muszę być odporny na krytykę i na takie sytuacje, gdy ktoś rzuca w moją stronę oszczerstwa. Ja na pewno nigdy nie miałem zamiaru oszukiwać Polonii. To nie jest moja wina, że ktoś przegapił moment, kiedy mój kontrakt powinien zostać przedłużony. Jestem przy Konwiktorskiej już dość długo, widziałem i widzę, co się dzieje, dlatego sam nie poszedłem do klubu i nikomu o tym nie przypominałem. To nie do mnie należy - mówi Łukasz Teodorczyk.

 - Robiłem to, co do mnie należało, zostawiłem serce na boisku. Jeśli ktoś będzie mi teraz za to groził Klubem Kokosa, nic na to nie poradzę. Jakiej decyzji bym nie podjął, nie boję się konsekwencji - dodaje piłkarz.

Więcej TUTAJ

***

"ŁKS zagra w IV lidze!"

Zapadła decyzja dotycząca ŁKS. W następnym sezonie ponad 100-letni klub zagra najwyżej w czwartej lidze.

Obecni właściciele piłkarskiej spółki nie są bowiem w stanie spłacać długów wobec członków PZPN, ZUS i Urzędu Skarbowego. Nieoficjalnie mówi się, że ŁKS zadłużony jest na około osiem milionów złotych. Dlatego przy alei Unii nikt już nie ma wątpliwości: trzeba ogłosić upadłość i rozpocząć od zera.

Więcej TUTAJ

***

"Elsner odejdzie ze Śląska?"

Rok Elsner może odjeść ze Śląska Wrocław. Rozgląda się za ofertami innych klubów.

– Sami widzicie, co się dzieje w klubie. Nie ma pieniędzy, nie wiadomo, jaka będzie sytuacja za rok – mówi Słoweniec. Zgodnie z obecną umową, zawodnikiem wrocławian będzie tylko do czerwca.

Więcej TUTAJ

***

"Głowacki spóźnił się na zajęcia"


Podczas pierwszego treningu Białej Gwiazdy (pierwszą godzinę wiślacy spędzili w siłowni, drugą biegali wokół boiska) do śmiechu nie było Arkadiuszowi Głowackiemu, który spóźnił się na zajęcia. – Od niedzieli próbowałem dolecieć z Poznania do Krakowa, ale kolejne loty były odwoływane. Liczę, że trener nie da mi kary, a jeśli tak się stanie, będę starał się o odszkodowanie od linii lotniczych – stwierdził obrońca Wisły.

Więcej TUTAJ

***

"Zawisza się wzmacnia. Na testach 20 piłkarzy!"


Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz już w miniony piątek rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Właściciel klubu zapowiada jednak, że to dopiero początek wzmocnień.

Właściciel klubu zapowiada jednak, że to dopiero początek wzmocnień. – Wytypowaliśmy grupę około dwudziestu piłkarzy. Z trenerem Jurijem Szatałowem wspólnie ustalimy, kogo będziemy chcieli pozyskać – mówi Osuch.

Więcej TUTAJ


"SPORT"

"Stefan Majewski: System szkolenia jest w fazie zmian"


 - Dla mnie osobiście jednak najważniejsze jest jeszcze inne zadanie: popularyzacja piłki wśród dzieci i młodzieży. Przywykliśmy mówić wiele o profesjonalnym futbolu. Ale - jak w piramidzie - nie będzie go bez solidnej i szerokiej podstawy. Marzę, by w piłkę - na tym amatorskim poziomie - grało 2-3 razy więcej młodych ludzi, niż obecnie. Dzięki temu nie tylko doczekamy się sukcesów w zawodowej piłce, na samym szczycie tej piramidy. Piłka nożna to przecież znakomita szkoła życia. Każdy, kto uprawiał w młodości sport - a zwłaszcza futbol - jest w pewien sposób ukształtowany mentalnie: poznał smak zwycięstw, ale i porażek. Dlatego chciałbym zmienić podejście do pracy z dzieciakami. Ich szkoleniowców nie powinniśmy nazywać trenerami. Niemcy dla tych osób mają świetną nazwę: „fussballlehrer” - nauczyciel futbolu. Bierzmy z nich przykład: niech piłkarscy opiekunowie młodych zawodników będą dla nich bardziej nauczycielami i wychowawcami, a mniej - trenerami - mówi nowy dyrektor sportowy PZPN, Stefan Majewski.

Po raz pierwszy wiosną juniorzy starsi i młodsi o mistrzostwo Polski powalczą w nowym systemie. To zmiana w dobrym kierunku? - Generalnie dążenie ku Centralnej Lidze Juniorów to dobry krok. W systemie obowiązującym do tej pory, dopiero od fazy pucharowej, kiedy mistrzowie 16 związków regionalnych walczyli w dwumeczach, można było mówić o rywalizacji na najwyższym poziomie. Wcześniej, w rozgrywkach wojewódzkich, różnice między drużynami bywały ogromne, nierzadko padały wyniki 6:0, 9:0 czy 13:0. Narzekamy dziś w dorosłej piłce na brak klasowych obrońców: stoperów czy bocznych defensorów. A jak ich wychowywać, skoro przez kilka lat, na poziomie juniorskim, obrońca w mocnym zespole w trakcie większości spotkań miewał 3-4 kontakty z piłką?

Więcej TUTAJ


"FAKT"

"Kłócą się o kasę w Legii"


Marek Jóźwiak, w porozumieniu z trenerem Janem Urbanem, chciał nadal decydować o tym, który zawodnik jest przydatny do Legii Warszawa, którego można sprowadzić za darmo. Miał także prowadzić pertraktacje w sprawie sprzedaży utalentowanych legionistów do klubów zagranicznych, a tym samym załatwiać spore pieniądze do klubowej kasy. Prezes
Leśnodorski ma zupełnie inną wizję.

Więcej TUTAJ

***

"Ruszyły najdłuższe zgrupowania świata"

Jednym z największych absurdów w polskich rozgrywkach jest bardzo długa przerwa w trakcie sezonu. Pierwsza wiosenna kolejka została zaplanowana na ostatni weekend lutego. Dla porównania w niemieckiej Bundeslidze piłkarze grać będą od 19 stycznia.

Nie wszyscy polscy trenerzy uważają jednak, że okres przygotowawczy jest zbyt długi. - Ja bym nie porównywał ligi polskiej do niemieckiej. W Bundeslidze jest trochę inny komfort oglądania meczów, poza tym klimat też jest łagodniejszy. Czy u nas przy ujemnej temperaturze ludzie przyjdą na stadion, czy wybiorą raczej kino albo teatr? - pyta trener Polonii, Piotr Stokowiec.

Więcej TUTAJ


"SUPER EXPRESS"

"Onyszko po przeszczepie nerki: Dostałem drugie życie"


- Ten przeszczep oznacza dla mnie drugie życie. Wszystko wskazuje na to, że znów będę normalnie funkcjonował, już bez dializ. Dostałem piękny prezent w Święto Trzech Króli - mówi nam był bramkarz Arkadiusz Onyszko, który przeszedł operację w Szczecinie. Dostał nerkę od zmarłej kobiety.

- W sobotę wieczorem leżałem już w łóżku z moją Kasią, gdy nagle zadzwonił telefon. Była 22.30, a że po 22.00 nigdy nie odbieram, to zamierzałem zignorować połączenie. Kasia namówiła mnie jednak, żebym odebrał, bo stwierdziła, że skoro wyświetla się warszawski numer, to może to ktoś ze szpitala. Okazało się, że dzwonił mój lekarz z informacją, że w Szczecinie jest dla mnie nerka z dużym poziomem zgodności - wspomina Onyszko.

Więcej TUTAJ


"RZECZPOSPOLITA"

"Obóz dla bezrobotnych piłkarzy pod znakiem zapytania"


– Bierzemy wzór z Niemiec czy Francji. Wielu piłkarzy nie ma klubu, w którym mogłoby się normalnie przygotować do sezonu. Chcieliśmy wszystko zorganizować profesjonalnie, zapewniamy zawodnikom sprzęt, badania lekarskie, odnowę biologiczną. Wiele osób dzwoniło i pytało o szczegóły, ale trzy i pół tysiąca złotych wpisowego zapłaciło tylko kilku zawodników. Daliśmy sobie jeszcze jeden dzień. Jeśli nie zbierzemy 16–18 piłkarzy, obóz nie ma sensu – mówi „Rz" Dariusz Kozielski, organizator obozu dla bezrobotnych piłkarzy.

 - Ligowcy dzwonili i pytali, ale nie dokonali wpłaty. Może źle nazwaliśmy całe przedsięwzięcie. „Obóz dla bezrobotnych" nie kojarzy się zbyt dobrze, może niektórzy nie chcą się przyznać, że mają problem ze znalezieniem klubu. Jest ryzyko, że zgrupowanie się nie odbędzie, nie chcemy robić cyrku - dodaje.

Więcej TUTAJ


"GAZETA WYBORCZA"

"Zieliński: Piech raczej odejdzie już teraz"


- Możliwe są dwa scenariusze: Arek odchodzi już teraz lub wypełnia kontrakt i po sezonie odchodzi za darmo. Moim zdaniem bardziej realny jest ten pierwszy - mówi trener Ruchu Chorzów, Jacek Zieliński o Arkadiuszu Piechu.

- Nie da się ukryć, że geografia tej drużyny musi się zmienić. Ta drużyna - za czasów trenera Waldemara Fornalika - ugrała już swojego maksa. Wicemistrzostwo Polski było ukoronowaniem potencjału tego zespołu - Zieliński zapowiada zmiany.

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się