Autor zdjęcia: Getty Images

Udany debiut Ballardiniego

Autor: Gianni Dziechciarz
2010-11-10 22:50:05

AC Milan pokonał na San Siro US Palermo 3:1 i po "wpadce" Lazio Rzym został liderem rozgrywek po 11. kolejkach. Dzięki bramce Ezequiela Lavezziego w ostatniej minucie, SSC Napoli wskoczyło na trzecie miejsce.

Wpadkę zaliczyło na wyjeździe Lazio przegrywając z beniaminkiem Ceseną po bramce Marco Parolo na kwadrans przed końcem meczu. Wpadkę rzymian wykorzystał Milan pokonując 3:1 Palermo na San Siro (bez Kamila Glika w kadrze meczowej). Wynik spotkania otworzył  w 19. minucie Alexandre Pato po strzale z główki. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Bacinović. Chwilę potem w polu karnym sfaulowany został Massimo Ambrosini przez bramkarza Sycylijczyków - Salvatore Sirigu. Jedenastkę pewnie wykorzystał Zlatan Ibrahimović. Wynik spotkania pod koniec meczu ustalił Robinho.

Udany debiut w roli trenera Genoi zaliczył Davide Ballardini. Zwycięską bramkę dla "Rossoblu" zza pola karnego strzelił Omar Milanetto. Wynik mógłby być wyższy, ale futbolówka po strzale Miguela Veloso z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki.

Juventus zremisował 1:1 z Brescią na Stadio Mario Rigamonti po bramkach Fabio Quagliarelly w 71. minucie oraz Alessandro Diamantiego trzy minuty później. Inter Mediolan również zremisował na wyjeździe 1:1. Gospodarzom na wyrównanie po bramce Milito trzeba było... trzech minut.

Brescia - Juventus 1:1 (0:0)
0:1 - Quagliarella 71'
1:1 - Diamanti 73'

Brescia: Acari, Berardi, Zebina, Martinez, Daprela, Cordova, Baiocco (76' Vass), Hatemaj, Eder (62' Kone), Diamanti (86' Possanzini), Carcciolo.

Juventus: Storari, Motta, Bonucci, Chiellini, Grosso, Pepe, Sissoko, Aquilani (76' Lanzafame), Marchisio, Del Piero (57' Iaquinta), Quagliarella.