var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm

Przesłuchanie 2x45.com.pl (17). Wojciech Kędziora: Tomasz Podgórski najlepszym piłkarzem Ekstraklasy!

Autor: przesłuchał Przemysław Michalak
2013-05-18 06:17:11

- Światopoglądowo bliżej mi do prawicy, raczej jestem konserwatystą, ale polityka za bardzo mnie nie interesuje. Na wybory chodzę dość rzadko - mówi w naszym przesłuchaniu Wojciech Kędziora z Piasta Gliwice. W poprzednim sezonie był królem strzelców I ligi, a jesienią należał do czołowych postaci beniaminka Ekstraklasy. Obecnie dochodzi do siebie po poważnej kontuzji i chętnie odpowiedział na pytania wykraczające poza tematy jego zdrowia.

Piłkarski idol: - Ruud van Nistelrooy, to był mega dobry napastnik! Szczególnie mi imponował w Manchesterze United.

Ulubiony/wymarzony klub: - Ulubiony to oczywiście obecny (śmiech). Z wymarzonych natomiast Real Madryt i Milan. Ale jak "Królewscy" odpadali z Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund, to trzymałem za naszymi. Trzeba kibicować polskim piłkarzom, prawda?

Ulubiony trener: - Pracowałem z kilkoma dobrymi trenerami, ale nikogo nie jestem w stanie wyróżnić. Z tych topowych najbardziej imponuje mi Carlo Ancelotti, zwłaszcza za czasów Milanu. Teraz ma pójść do Realu Madryt, więc akurat byłby w moich ulubionych klubach.

Najlepszy/najważniejszy mecz: - Najchętniej powiedziałbym, że jeszcze jest przede mną, ale skoro nie uznajecie takich odpowiedzi, to wskażę mecz z Zawiszą Bydgoszcz na zakończenie poprzedniego sezonu I ligi. Przesądził on o naszym awansie do Ekstraklasy. Wygraliśmy 3:0, a ja zdobyłem jedną z bramek. W samej Ekstraklasie na pewno udało mi się jesienne spotkanie z Wisłą Kraków, w którym zwyciężyliśmy 2:0. To z Zawiszą pozostanie jednak numerem jeden.

Najważniejszy gol: - Pokrywa się ze wspomnianym meczem z Zawiszą. Wcześniej trochę goli się strzeliło, ale ważniejszego nigdy. Tamto spotkanie było decydujące dla Piasta, bo mogło nam też mocno zaszkodzić.

Rytuał przed meczem:
- Przed każdym spotkaniem powtarzam pewne czynności: jak najlepszy wypoczynek, dobre jedzenie, jakaś muzyka. Zawsze noszę przy sobie różaniec, to dla mnie ważna rzecz.

Najlepszy dowcip lub anegdota z szatni: - Mamy wesołą szatnię, robimy sobie wiele żartów. Klasyką są kawały z Ben-Gayem, maścią silnie rozgrzewającą skórę. Najśmieszniejsza historia pochodzi jeszcze z czasów Zagłębia Lubin. Wysmarowaliśmy tym spodenki Szymonowi Kapiasowi i... o dziwo gość wytrzymał cały mecz! Nie wiem, jakim cudem (śmiech). Zagrał całe spotkanie, nic nie mówił. Potem było strasznie, głęboka czerwień (śmiech). Raczej robię kawały niż jestem ofiarą, ale wszystko na wesoło, nic perfidnego i groźnego. Nie ma przyklejania butów do podłogi czy malowania sprayem. Są takie "minimalne" żarty.

Najlepszy obecnie piłkarz Ekstraklasy: - Oczywiście Tomasz Podgórski!

Najładniejszy stadion Ekstraklasy: - PGE Arena w Gdańsku. Numer dwa to stadion Piasta (śmiech).

Gdybym nie był piłkarzem, to... - Zająłbym się czymś związanym z samochodami. Za młodu miał człowiek smykałkę do tego. Nie wiem, czy to byłaby praca mechanika, czy coś innego. Byleby chodziło o motoryzację. Sam jestem ciekaw, w czym bym się odnalazł.

Najlepsi kumple wśród kolegów po fachu:
- Przeważnie mam dobry kontakt ze wszystkimi piłkarzami, z którymi gram. W Piaście mogę wyróżnić Tomka Podgórskiego, a ogólnie moim bardzo serdecznym kolegą jest Błażej Korczyński, grający trener futsalowej Wisły Krakbet. Parę dni temu świętował mistrzostwo Polski.

Hobby: - No to właśnie te samochody. Gdy czas pozwala, chętnie coś pooglądam i przejrzę na ten temat. Jeśli jakiś kolega z zespołu ma nowe auto i wygląda ciekawie, to musi dać się przejechać (śmiech). Poza tym lubię gry komputerowe - oczywiście symulatory samochodowe. W jakąś FIFĘ też się pogra, choć ostatnio chwil na to mam mniej niż kiedyś.

Ulubiona potrawa:
- Szeroko pojęta zdrowa żywność: ryże, kasze, chude mięsa, ryby, warzywa. Jako sportowiec mam zaszczepiony taki tryb odżywiania.

Ulubiona muzyka/wykonawca: - Jakiś dance, pop, czasami polski rap, jeżeli trafi się dobry kawałek. Mocniejsza muzyka gitarowa mniej mi podchodzi, choć i tu czasem coś się spodoba.

Ulubiona książka: - Trudno coś wskazać, bo za dużo nie czytam. Jeśli już coś wezmę do ręki, to przeważnie biografie sportowców - ostatnio przypadła mi do gustu ta Zlatana Ibrahimovicia - lub jakieś thrillery czy horrory.

Ulubiony film: - Bardzo podobało mi się "Apocalypto". Ogólnie preferuję kino akcji, musi się dużo dziać.

Prawica, lewica, centrum? - Światopoglądowo bliżej mi do prawicy, raczej jestem konserwatystą, ale polityka za bardzo mnie nie interesuje. Na wybory chodzę dość rzadko. Ostatnim razem akurat byłem, po dłuższej przerwie.

Zamach w Smoleńsku, czy katastrofa w Smoleńsku? - Ciężki temat. Wiele kwestii pozostaje niewyjaśnionych. Myślę, że jednak katastrofa, choć ręki nie dałbym sobie uciąć.

Wierzący czy ateista? - Wierzący i praktykujący. W niedzielę staram się być w kościele, a jeśli nie ma takiej możliwości, zawsze przed meczem trzeba się pomodlić.

Moja największa zaleta: - Umiejętność dogadania się z każdym. Jestem asertywną osobą.

Moja największa wada:
- Nieraz jestem za spokojny, w niektórych sprawach w życiu człowiek mógłby być bardziej stanowczy i zdecydowany.

Ideał kobiety: - Co do figury, musi być pośrodku - ani za chuda, ani za gruba. Ważniejszy jest jednak charakter i to, czy kobieta potrafi dogadać się z drugą osobą.


Poprzednie przesłuchania:
1. Łukasz Surma
2. Daniel Gołębiewski
3. Janusz Gol
4. Michał Janota
5. Paweł Wszołek
6. Damian Zbozień
7. Sebastian Mila
8. Paweł Golański
9. Arkadiusz Piech
10. Marcin Kaczmarek
11. Tomasz Wróbel
12. Dawid Plizga
13. Przemysław Pietruszka
14. Rafał Boguski
15. Paweł Abbott
16. Dariusz Pawlusiński


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się