var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia:

Przesłuchanie 2x45.com.pl (22). Grzegorz Krychowiak: Lewandowski i Szczęsny to najlepsi kumple

Autor: przesłuchał Przemysław Michalak
2013-10-01 20:13:29

- Staram się chodzić do kościoła, gdy jest taka możliwość, czyli powiedzmy średnio może co drugi tydzień. Zależy, jaki mamy terminarz. Chodzę do normalnego, francuskiego kościoła. Nie pęka w szwach, zawsze można usiąść w ławce, ale ludzi jest sporo - opowiada pomocnik Reims, Grzegorz Krychowiak w kolejnym przesłuchaniu 2x45.

Piłkarski idol: - Zawsze moim wzorem był Steven Gerrard. Gramy na podobnych pozycjach. To boiskowy wojownik. Jesienią zmierzyliśmy się w meczu Polska - Anglia i potwierdził swoje atuty. Ma świetną prawą nogę, z "kroka" jest w stanie zagrać fantastyczną piłkę na skrzydło. Zrobił na mnie duże wrażenie, ale po spotkaniu nie zabiegałem o wymianę koszulek. Nie mam w zwyczaju biegać w tym celu za rywalami.

Ulubiony/wymarzony klub:
- Najważniejszym klubem jest dla mnie ten, w którym teraz występuję, czyli Reims. Tu dano mi szansę, tu się rozwinąłem, grałem w trzeciej, drugiej i w końcu w pierwszej lidze francuskiej. Jeśli chodzi o gigantów, nigdy jakoś szczególnie któremuś nie kibicowałem. Ogólnie lubię oglądać futbol na najwyższym poziomie typu Real, Barcelona, Manchester i tak dalej.

Ulubiony trener: - Nie będę wymieniał kogoś, kogo znam tylko z przekazów medialnych. Żeby poznać trenera, trzeba z nim pracować, mieć styczność na co dzień, dlatego wskażę na Huberta Fourniera, który prowadzi Reims. On mi zaufał, regularnie na mnie stawia i nie mogę na nic narzekać.

Najlepszy lub najważniejszy mecz: - Pamiętny mecz z ubiegłego sezonu przeciwko PSG, który wygraliśmy 1:0 po moim golu. To spotkanie najbardziej utkwiło mi w pamięci, ale mam nadzieję, że przede mną jeszcze większe wyzwania.

Najważniejszy gol: - Niech będzie właśnie ten z PSG, chociaż.... nie no, jednak ten z meczu młodzieżówki z Brazylią. Dzięki tej bramce sprawiliśmy sensację i znacznie zwiększyły się nasze szanse na wyjście z grupy mistrzostw świata U-20 w Kanadzie. No i po tym golu wszyscy w Polsce dowiedzieli się, że istnieję (śmiech).Rytuał przed meczem: - Nic nie mogę wskazać, bo nie mam żadnych zwyczajów, rytuałów czy amuletów, kotów przed meczem nie zabijam (śmiech). Jedyne przyzwyczajenie to odpowiednio dużo wypoczynku, snu i dobre odżywianie się.

Najlepszy dowcip lub anegdota z szatni: - Nie powiem, że jestem w szatni, w której wszyscy chodzą smutni i nic się nie dzieje, ale nie było niczego, co do dziś bym wspominał. Powiedzmy, że nie jestem przodownikiem w robieniu żartów.

Najlepszy obecnie piłkarz Ligue 1: - Z Ekstraklasy trudno byłoby mi kogoś wskazać, za słabo znam tę ligę. We francuskiej ekstraklasie najbardziej imponuje mi stoper PSG, Thiago Silva.

Najładniejszy stadion Ligue 1: - Fajny obiekt ma Lille, ale najbardziej podoba mi się przebudowywane Stade Velodrome w Marsylii. Naprawdę robi wrażenie.

Gdybym nie był piłkarzem, to… - Byłbym trenerem, od razu bym zaczął. Staram się czynić pierwsze kroki, by przygotować się do tej roli. Nie będzie to łatwe, gdy teraz oprócz grania w piłkę mam jeszcze szkołę, ale poważnie się zastanawiam. Na dziś nie wyobrażam sobie, żebym mógł w życiu robić coś niezwiązanego z futbolem.

Najlepsi kumple wśród kolegów po fachu: - Dobry kontakt utrzymuję z Wojtkiem Szczęsnym i Robertem Lewandowskim, z nimi najmocniej trzymam się na kadrze. Poza zgrupowaniami się jednak nie widujemy, jeszcze nie gościłem w Londynie lub Dortmundzie. Brakuje czasu. W Reims dobrym kumplem jest Brazylijczyk Diego.

Hobby: - Nie mam jakiejś wielkiej pasji poza piłką. Jak mam wolny czas, idę na zakupy, do kina czy restauracji. Nic wyjątkowego nie robię.

Ulubiona potrawa: - Generalnie bardzo lubię potrawy słodko-kwaśne.

Ulubiona muzyka: - Wszystkiego po trochu. Mogę posłuchać i rapu, i metalu, i disco-polo. Od niektórych wykonawców lubię tylko jedną piosenkę i na tym się kończy.

Ulubiona książka:
- Biografia Steve'a Jobsa. Inspirująca lektura. Nikt mi jej nie polecał, sam z siebie chciałem poznać historię człowieka tworzącego komputery i telefony, których używa pół świata. Lepszej reklamy nie można sobie zrobić.

Ulubiony film: - "Nietykalni" z 2011 roku. Francuska komedia i dramat w jednym. To historia sparaliżowanego milionera, który zatrudnił w roli opiekuna chłopaka z przedmieść. Polecam!

Prawica, lewica, centrum? - Nie jestem w stanie nic powiedzieć. W ogóle nie interesuję się polityką, nie istnieje dla mnie. Nigdy nie byłem na wyborach, omijam je szerokim łukiem. Wiadomości w telewizji czasem obejrzę, ale to wszystko.

Zamach w Smoleńsku, czy katastrofa w Smoleńsku? - Sądzę, że katastrofa. Dowiedziałem o się o niej w dniu, w którym miałem mecz. To olbrzymia tragedia dla całego narodu, zostanie nam w głowach na wiele lat.

Wierzący, czy ateista? - Wierzący. Staram się chodzić do kościoła, gdy jest taka możliwość, czyli powiedzmy średnio może co drugi tydzień. Zależy, jaki mamy terminarz. Chodzę do normalnego, francuskiego kościoła. Nie pęka w szwach, zawsze można usiąść w ławce, ale ludzi jest sporo.

Moja największa zaleta: - Nigdy nie odpuszczam, wytrwale dążę do celu. Na boisku i w życiu.

Moja największa wada: - Sporo tego jest... Najbliżsi mówią, że zawsze muszę postawić na swoim. Taki trochę ze mnie uparciuch.

Ideał kobiety: - Lubię wysokie, piękne i inteligentne brunetki. Moja dziewczyna spełnia wszystkie warunki (śmiech).


Poprzednie przesłuchania:
1. Łukasz Surma
2. Daniel Gołębiewski
3. Janusz Gol
4. Michał Janota
5. Paweł Wszołek
6. Damian Zbozień
7. Sebastian Mila
8. Paweł Golański
9. Arkadiusz Piech
10. Marcin Kaczmarek
11. Tomasz Wróbel
12. Dawid Plizga
13. Przemysław Pietruszka
14. Rafał Boguski
15. Paweł Abbott
16. Dariusz Pawlusiński
17. Wojciech Kędziora
18. Jacek Kiełb
19. Piotr Parzyszek
20. Marek Zieńczuk
21. Seweryn Gancarczyk


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się