var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia:

Przesłuchanie 2x45.com.pl (24). Tomasz Lisowski: Zawsze wyrywam kawałek trawy i wkładam do ust

Autor: przesłuchał Przemysław Michalak
2013-10-27 12:03:40

- Wydaje mi się, że dobrze wyglądałbym w Premier League w barwach "Czerwonych Diabłów" (śmiech). Chciałbym wyjechać do ligi zagranicznej, najlepiej właśnie do Anglii. Mogłaby być nawet Championship - mówi w kolejnym przesłuchaniu 2x45 obrońca Korony Kielce, Tomasz Lisowski.

Piłkarski idol: - Długo był nim Roberto Carlos, starałem się oglądać wszystkie mecze z jego udziałem i próbowałem go naśladować, choć... ciężko było to zrobić.

Ulubiony/wymarzony klub: - Wydaje mi się, że dobrze wyglądałbym w Premier League w barwach "Czerwonych Diabłów" (śmiech). Chciałbym wyjechać do ligi zagranicznej, najlepiej właśnie do Anglii. Mogłaby być nawet Championship. Marzyć zawsze można, wciąż wierzę, że jeszcze chociaż trochę zaistnieję w innym kraju.

Ulubiony trener: - Na temat trenerów ostatnio w Koronie Kielce było aż za dużo, więc nie chciałbym tutaj nic mówić. Ktoś mógłby się obrazić czy coś źle zrozumieć, więc pozostańmy przy tym, że z każdym z dotychczasowych szkoleniowców dobrze mi się współpracowało. Z tych największych chyba pasowałby mi Jose Mourinho, mimo że czasem wsadzi komuś palec do oka (śmiech). To są emocje i czasami tak bywa.

Najlepszy lub najważniejszy mecz:
- Najważniejszy do tej pory jest mu debiut w reprezentacji Polski. Każdy piłkarz marzy, żeby zagrać z orzełkiem na piersi i to mi się udało. Za debiut bardziej uznaję towarzyski mecz z Estonią we Wronkach z 2008 roku. Wygraliśmy 2:0, miłe wspomnienie. Wcześniej zaliczyłem jeszcze dwa mecze, ale one nie były uznawane przez FIFA za oficjalne. Co do najlepszego spotkania: sporo ich było, nie potrafię wskazać (śmiech).

Najważniejszy gol: - Za dużo ich nie mam, ale za to wszystkie były ładne. Nie no, po raz kolejny żartuję. Niech będzie moja pierwsza bramka w Ekstraklasie, gdy byłem zawodnikiem Górnika Łęczna. To była wiosna 2007 roku. Wygraliśmy w Zabrzu 3:2 po moim trafieniu i znacznie przybliżyliśmy się do utrzymania. Parę dni wcześniej zmarł mój dziadek i tego gola dedykowałem właśnie jemu.Rytuał przed meczem:
- Muszę wejść lewą stopą na boisko, przeżegnać się i zerwać kawałek trawy, której jedną część wkładam do ust, a drugą wrzucam za koszulkę. Tej trawki raczej nie połykam, tylko przeżuwam i wypluwam. A dlaczego lewą nogą? Bo w moim przypadku jest lepsza od prawej. Zawsze pamiętam o tym rytuale przed pierwszym gwizdkiem.

Najlepszy dowcip lub anegdota z szatni: - Od razu przychodzi na myśl mój prezent urodzinowy, który koledzy dali mi w szatni przed kamerami KoronaTV. Chodzi oczywiście o tego koguta, który tak biegał po szatni. Byłem w lekkim szoku, ale niespodzianka naprawdę fajna. Znajomy wziął go do swojego ogrodu, mam nadzieję, że jeszcze żyje.Najlepszy obecnie piłkarz Ekstraklasy:
- Miroslav Radović. Myślałem jeszcze o Danim Quintanie, ale Jagiellonia dopiero co przegrała z nami 1:4, a Hiszpan trochę zawiódł, więc niech będzie Serb z Legii. Imponuje swoją dyspozycją w tym roku, naprawdę dobry zawodnik.

Najładniejszy stadion Ekstraklasy:
- Wizualnie największe wrażenie robi ten Lechii Gdańsk, ale tam niestety rzadko jest komplet widzów. Pod względem atmosfery wygrywa stadion Legii Warszawa.

Gdybym nie był piłkarzem, to… - To chyba byłbym super tatą (śmiech). Teraz też jestem, ale przez wyjazdy i zgrupowania często nie ma mnie w domu. A tak poważnie: nie mam pojęcia. Nigdy się nie zastanawiałem nad alternatywami, szkołę skończyłem, ale wykształcenia nie mam. Może... sprawdziłbym się jako kucharz. Czasami coś w domu ugotuję i rodzina nie narzeka. Specjalność zakładu to zupa pomidorowa, córce najbardziej smakuje.

Najlepsi kumple wśród kolegów po fachu:
- To byłaby naprawdę długa lista. Tutaj w Kielcach najlepszy kontakt mam z Pawłem Golańskim i Maćkiem Korzymem, choć tak naprawdę mógłbym wymienić całą szatnię. A tak poza tym to Łukasze Broź, Masłowski i Juszkiewicz z czasów Widzewa, dwaj ostatni już w piłkę nie grają. Marcin Robak, Hubert Wojtkowiak, Grzegorz Wojtkowiak, Marcin Kikut, Marcin Rogowski - w każdym klubie miało się jakichś przyjaciół.

Hobby:
- Jest ono wspólne z żoną: oglądanie filmów. Jak tylko możemy, idziemy do kina, a jak się nie uda, to coś wypożyczamy. Staramy się być na czasie i nie przegapić żadnej ważnej premiery.

Ulubiona potrawa:
- Lazania i krem z pomidorów autorstwa mojej małżonki. A Nutella? Czemu nie (śmiech). Córeczka jest w niej zakochana.

Ulubiona muzyka: - Nie mam ulubionego gatunku, żadnego też z góry nie skreślam. Ale najczęściej przewija się hip-hop, taką muzyką przeważnie motywujemy się w szatni przed meczem.

Ulubiona książka: - Najczęściej czytam biografie sportowców. Podobały mi się te o Zlatanie Ibrahimoviciu i Cristiano Ronaldo. Polskich hitów w tym segmencie jeszcze nie czytałem, jakoś nie było okazji.

Ulubiony film: - Generalnie bardzo lubię filmy wojenne i historyczne: "Braveheart", "300", "Gladiator". To moje klimaty.

Prawica, lewica, centrum? - Jestem całkowicie apolityczny, światopoglądowo nie należę do żadnej grupy. Na wybory chodziłem, gdy byłem młodszy, od dłuższego czasu je omijam. Najlepiej zmieńmy temat.

Zamach w Smoleńsku, czy katastrofa w Smoleńsku? - To też polityka (śmiech). Nie chciałbym komentować, bo każdy może to inaczej odebrać.

Wierzący, czy ateista? - Wierzący, ale praktykujący nie do końca. W kościele najczęściej bywam w święta.

Moja największa zaleta: - Jestem punktualny.

Moja największa wada: - Nie posiadam (śmiech). Chwila, zapytam żony... Mała asertywność. Jestem zawsze na "tak". Dotyczy to głównie życia codziennego.

Ideał kobiety:
- Co do koloru włosów, chyba nie odpowiem, bo żona ciągle się farbuje. Jej pierwotny kolor to brunetka, teraz jest blondynką. Z charakteru żona jest wymagająca, ale jednocześnie kochająca i opiekuńcza. To mój ideał.


Poprzednie przesłuchania:
1. Łukasz Surma
2. Daniel Gołębiewski
3. Janusz Gol
4. Michał Janota
5. Paweł Wszołek
6. Damian Zbozień
7. Sebastian Mila
8. Paweł Golański
9. Arkadiusz Piech
10. Marcin Kaczmarek
11. Tomasz Wróbel
12. Dawid Plizga
13. Przemysław Pietruszka
14. Rafał Boguski
15. Paweł Abbott
16. Dariusz Pawlusiński
17. Wojciech Kędziora
18. Jacek Kiełb
19. Piotr Parzyszek
20. Marek Zieńczuk
21. Seweryn Gancarczyk
22. Grzegorz Krychowiak
23. Tomasz Brzyski


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się