Turcja: Remisowy debiut Robaka i Pawełka. Grosicki przegrywa. Grecja: Matusiak poza kadrą, Kasperczak ogrywa Iraklis

Autor: Przemysław Michalak
2011-01-23 16:32:49

Mariusz Pawełek i Marcin Robak zadebiutowali w barwach Konyasporu. Obaj spędzili na boisku 90 minut. Ich drużyna bezbramkowo zremisowała z aktualnym mistrzem Turcji, Bursasporem. Nie było niespodzianki na nowym stadionie Galatasaray. Gospodarze ograli 1:0 zespół Kamila Grosickiego - Sivasspor.

„Grosik” w pierwszej połowie był mało widoczny i prędzej pokonałby własnego bramkarza (niewiele brakowało tuż przed przerwą) niż bramkarza gospodarzy. Po zmianie stron Polak też zaczął tak sobie, bo stracił piłkę i tylko dobra interwencja Korcana Celikaya uratowała Sivasspor.

Wreszcie jednak reprezentant biało-czerwonych się przebudził. Zaczął od strzału z ponad 20 metrów, który jednak okazał się zbyt lekki. W 65. minucie Grosicki przeprowadził świetną akcję na lewym skrzydle, minął rywala i zagrał na dziesiąty metr do Mehmeda Yildiza. Doświadczony pomocnik miał idealną sytuację, ale bramkarz „Galaty” obronił strzał, a Yannick Kamanan fatalnie spudłował przy dobitce.

Gospodarze w końcu dopięli swego, przeprowadzając koronkową akcję, po której formalności dopełnił Servet Cetin. Sivasspor był bliski wyrównania za sprawą rezerwowego Nigeryjczyka Eneramo - jego strzał trafił w słupek! To ten sam zawodnik, który ponoć mógł przejść zimą do Legii.

Galatasaray - Sivasspor 1:0 (0:0)

1:0 Cetin 71'

***

Konyaspor - Bursaspor 0:0

GRECJA

W Grecji efektowne zwycięstwo zanotowała Kavala Henryka Kasperczaka, którego posada cały czas wisi na włosku, a ostatnio głośno było o tym, że to tak naprawdę prezes, a nie polski trener decyduje o składzie i taktyce. W barwach pokonanego Iraklisu nie grali kontuzjowany Robert Szczot i dopiero co pozyskany Norbert Witkowski.

Poza kadrą meczową znalazł się również nowy nabytek Asterasu Trypolis, Radosław Matusiak. Z kolei kolejne 90 minut w Atromitosie zaliczyli Marcin Baszczyński i Marek Saganowski. Ich zespół wygrał 1:0 z Panserraikosem.

Pełny występ w Ergotelis już tradycyjnie zanotował Tomasz Wisio. On i koledzy podzielili się łupem z Arisem Saloniki.

Kavala - Iraklis 3:0 (0:0)
1:0 - Tomasić 66'
2:0 - Onwuachi 81'
3:0 - Pfertzel 90'

Czerwone kartki: Abdoun (72' Kavala) i Dani (72' Iraklis).

BELGIA

W Belgii Anderlecht poradził sobie ze Standardem i nadal jest liderem tabeli. Marcin Wasilewski oczywiście zagrał 90 minut. Konfrontacji z Axelem Witselem (autor okropnej kontuzji "Wasyla") nie było, gdyż musiał on pauzować za kartki.

Anderlecht - Standard Liege 2:0 (0:0)
1:0 Gillet 50'
2:0 Legear 53' z karnego

FRANCJA

Ludovic Obraniak zaliczył asystę przy zwycięskim golu Lille w meczu 1/16 finału Pucharu Francji z Wasquehal. Reprezentant Polski grał do 80. minuty.

Lille - Wasquehal 1:0 (1:0)
1:0 - De Melo 40'