var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm

Matuszczyk w jedenastce kolejki, dobry Peszko

Autor: Kamil Małachowski
2011-01-24 13:25:43

Dobry występ Polaków z Kolonii znalazł odzwierciedlenie w poniedziałkowej niemieckiej prasie. Adam Matuszczyk został nominowany do najlepszej jedenastki 19. kolejki, bardzo dobrą notę otrzymał Sławomir Peszko. Rodacy z Dortmundu znaleźli się na przeciwnym biegunie.

To pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie "Kickera" dla Adama Matuszczyka w tym sezonie. Lepszy w zespole Kolonii był tylko strzelec dwóch bramek Lucas Podolski, który otrzymał najwyższą możliwą notę - 1. Sławomir Peszko miał trzecią najlepszą ocenę w drużynie, za wspomnianymi wyżej zawodnikami.

Sytuacja Lewandowskiego w Borussi zmienia się jak w kalejdoskopie. Przed tygodniem "Lewy" był jednym z lepszych aktorów, tym razem zdecydowanie najgorszy. Ogromny wpływ na taką ocenę miały zapewne dwie niewykorzystane stuprocentowe sytuacje, co kosztowało utratę dwóch jakże cennych punktów. Niewiele lepiej, ale wciąż słabo, wypadli Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

Na zapleczu Bundesligi bardzo dobrze wypadł Sebastian Tyrała, który był najlepszym zawodnikiem w szeregach VfL Osnabrueck. Nie przełożyło to się jednak na zdobycz punktową, zespół Polaka znów przegrał, tym razem 0:1 z TSV Monachium i zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Oceny Polaków (1 - klasa światowa, 6 - poniżej krytyki):

Matuszczyk - 2
Peszko - 2,5
Piszczek - 4
Błaszczykowski - 4,5
Lewandowski - 5
Tyrała - 2,5

Jedenastka 19. kolejki Bundesligi:

Neuer - Kadlec, Kjaer, Hoewedes - Matuszczyk - Castro, Kruse, Robben, Podolski - Gomez, Raul.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się