Autor zdjęcia: trabzonspor.org.tr

Iwański i Brożkowie zadebiutowali, asysta oraz słupek Pawła (video)

Autor: Kamil Małachowski
2011-01-26 20:57:27

Doczekali się wreszcie pierwszego występu na tureckich boiskach Paweł i Piotr Brożkowie. Trabzonspor przegrał jednak w Pucharze Turcji z Besiktasem 1:2 i odpadł z rozgrywek. W pierwszej jedenastce pojawił się również Arkadiusz Głowacki.

Zwycięstwo Besiktasowi załatwiło portugalskie trio Almeida - Quaresma - Simao. Byli praktycznie nie do zatrzymania, raz po raz nękając defensywę Trabzonu. A bramka Ricardo mogłaby kandydować do najładniejszej sezonu. Soczyste uderzenie z około 25 metrów, piłka dostała niesamowitej rotacji i od poprzeczki wpadła do bramki. Zespół trzech Polaków zajął trzecie miejsce w grupie i tym samym nie obroni krajowego pucharu, ale wciąż prowadzi w lidze i teraz może w pełni skupić się na walce o tytuł mistrza kraju.

Paweł Brożek miał świetne pięć minut drugiej połowy. Najpierw zaliczył asystę przy bramce Alanzinho, zagrywając piętą. Chwilę później mógł doprowadzić do remisu, ale uderzył głową tylko w słupek. Poza tym był raczej mało widoczny, choć trzeba oddać, że cały zespół w ofensywie praktycznie nie istniał. Piotr Brożek zagrał na lewej pomocy bezbarwnie. Często wracał do obrony pomagać koledze i to można zapisać na plus, ale z przodu nie miał właściwie żadnego udanego zagrania. Został zmieniony w 67. minucie.

Występu do udanych nie zaliczy także Arkadiusz Głowacki. Polak zawinił przy pierwszej bramce, kiedy nie upilnował Hugo Almeidy. Miał jeszcze kilka niepewnych interwencji, ale i tak zaprezentował się najlepiej z całego bloku defensywnego. Niestety jeszcze w pierwszej połowie opuścił boisko z powodu urazu. Znając kontuzjogenność piłkarza, postanowiono dmuchać na zimne. Jeśli okaże się coś poważniejszego, to "Głowa" po raz kolejny może opuścić zgrupowanie reprezentacji Polski. Na konkretniejszą diagnozę trzeba jednak jeszcze poczekać.

Los wyżej wymienionych podzielił Maciej Iwański. Były Legionista zadebiutował w barwach Manisasporu, również przegrał 1:2 i zakończył udział w Pucharze. "Ajwen" rozegrał pełne 90 minut i zobaczył żółtą kartkę.

Besiktas - Trabzonspor 2:1 (2:0)
1:0 - Hugo Almeida 10'
2:0 - Quaresma 28'
2:1 - Alanzinho 46'