Autor zdjęcia:

Polacy w Europie: Jeleń nie pomógł Auxerre. Tytoń puścił pięć goli! Czerwona kartka Krychowiaka. 66 minut Grosickiego

Autor: Redakcja 2x45.com.pl
2011-01-29 12:51:26

W tę sobotę spodziewamy się wielu polskich akcentów w europejskich ligach. O wszystkich dowiecie się w tym newsie, nie bieżąco aktualizowanym.

Ludovic Obraniak wszedł na boisko w 58. minucie domowego meczu Lille z Lens i zaliczył asystę. Więcej o sobocie w lidze francuskiej TUTAJ

***

Błażej Augustyn
gra od pierwszych minut w barwach Catanii, która o 20:45 zaczęła mecz z Milanem.

***

Przemysław Tytoń
tradycyjnie między słupkami Rody. Jego drużyna mierzyła się na wyjeździe z Vitesse i doznała klęski, przegrywając 2:5! To, co wyczyniali jego obrońcy, mogło przyprawić o bóle głowy.

Ireneusz Jeleń
i Dariusz Dudka zagrali w pierwszym składzie Auxerre w spotkaniu na stadionie Caen. Obaj spędzili na boisku 90 minut.

Caen - Auxerre 2:0 (0:0)
1:0 - Nivet 59'
2:0 - K. Traore 88'

***

Tomasz Wisio
w pierwszym składzie Ergotelis w wyjazdowym meczu z Panathinaikosem. Roger Guerreiro na ławce rezerwowych AEK Ateny w spotkaniu ze Skodą Xanthi. Trener nie dał mu potem szansy.

Bartosz Białkowski
w League One wygrzewa ławkę Southampton, ale w Pucharze Anglii znów dostaje szansę i to w meczu z samym Manchesterem United. Tomasz Kuszczak wśród rezerwowych MU. Początek o 18:15.

***

Artur Boruc bronił od pierwszych minut w meczu Lazio - Fiorentina, które zaczęło się o 18:00.

***

Po raz pierwszy od dawien dawna Adrian Mrowiec nie znalazł się w składzie Hearts i mecz z St. Johnstone przesiedział na ławce rezerwowych. Tradycyjnie już w kadrze zabrakło Dawida Kucharskiego, który jest skonfliktowany z działaczami.

Do finału Pucharu Ligi Szkockiej awansował Celtic Glasgow, który rozgromił Aberdeen. Łukasz Załuska poczynania kolegów obserwował z ławki. Gola na powitanie strzelił nowy nabytek Kris Commons, kupiony z Derby County.

Robert Szczot
(kontuzja) i Norbert Witkowski nie znaleźli się w kadrze Iraklisu na mecz z Kerkyrą, która trwa od 16:15.

***

W pierwszym składzie FC Koeln na mecz z St. Pauli znaleźli się Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk. Ten pierwszy w 25. minucie otrzymał żółtą kartkę, a drugi w 70. minucie. Peszko po przerwie został w szatni.

W Borussi Dortmund w wyjściowej jedenastce zagrają Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Robert Lewandowski po pudłach z VfB Stuttgart wrócił na ławkę. Przypominamy o naszej relacji live z meczu Wolfsburg - BVB TUTAJ

St. Pauli - Koeln 3:0
1:0 - Takyi 30'
2:0 - Takyi 36'
3:0 - Bruns 76 k'

***

Grzegorz Krychowiak wystąpił w pierwszym składzie francuskiego drugoligowca Reims w wyjazdowym meczu z Istres. Polski pomocnik nie zaliczy tego spotkania do udanych. Jego drużyna przegrała 0:2, a on w 76. minucie wyleciał z boiska.

Istres - Reims 2:0
1:0 - Fettouhi 59'
2:0 - Akrour 84'

***

O 13.00 swój mecz z Antalyasporem zagrał Sivasspor. Kamil Grosicki znalazł się w pierwszym składzie. Polak chyba nie zachwycił, bo zszedł z boiska w 66. minucie - jako pierwszy piłkarz zespołu gospodarzy. Zmienił go Francuz Yannick Kamanan.

Skończyło się remisem 1:1. Sivasspor na ten moment zajmuje piętnaste miejsce w tabeli, czyli ostatnie bezpieczne

Sivasspor - Antalyaspor 1:1 (1:)
0:1 - Tita 16'
1:1 - Kilić 35'