var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm

Wiosna za pasem: Lechia i Pogoń. W Gdańsku faza przejściowa, w Szczecinie powinni dać radę

Autor: Przemysław Michalak
2014-02-12 03:02:00

W sobotę o 15:30 Lechia Gdańsk zmierzy się z Pogonią Szczecin. Oba kluby z północy Polski mają spore ambicje w kontekście rundy wiosennej. Czy uzasadnione?

LECHIA GDAŃSK

Tak naprawdę ta runda będzie dla Lechii fazą przejściową przed nachodzącymi zmianami. Jest już nowy właściciel, przyszedł Andrzej Juskowiak jako dyrektor sportowy i członek zarządu, a wróble na dachu ćwierkają, że latem przyjdzie również nowy trener. Michał Probierz nie jest faworytem obecnych szefów. Niewykluczone, że za niego zatrudniony zostanie ten, który w sobotę będzie chciał gdańszczanom odebrać punkty, ale kandydatów oczywiście jest więcej.

Lechia na papierze dokonała dość ciekawych transferów. Przyszło trzech młodych Polaków, którzy już zdążyli się mniej lub bardziej pokazać i rekomendowany przez Macieja Makuszewskiego Zaur Sadajew. Cała czwórka jest jednak wielką niewiadomą. Paweł Stolarski i Aleksander Jagiełło to piłkarze bardzo młodzi i z tego względu często ich występy oceniane były nieco przychylniej niż w przypadku wyjadaczy. Makuszewski dawno nie grał regularnie, podobnie jak Sadajew. Równie dobrze cała czwórka może nie zaskoczyć i będzie problem.

Lechii po odejściu Daisuke Matsuiego brakuje kogoś, kto uporządkowałby kreowanie gry przez drugą linię. Jeśli zaś zawiedzie Sadajew, w ataku praktycznie wszystko będzie zależało od Piotra Grzelczaka, bo Paweł Buzała prędko nie wróci. Jak się tak dobrze przyjrzeć, w zespole z Trójmiasta na wielu pozycjach nadal brakuje jakości, więc nie oczekiwalibyśmy cudów. Samo wejście do grupy mistrzowskiej już będzie plusem. Piszemy to oczywiście z perspektywy 11 lutego. Do końca okienka jeszcze sporo czasu i niewykluczone, że uda się sprowadzić jeszcze jakichś naprawdę konkretnych piłkarzy.

TRANSFERY (stan na 11 lutego):

Przybyli: Aleksander Jagiełło (Legia Warszawa, wypożyczenie), Zaur Sadajew (Terek Grozny, wypożyczenie), Maciej Makuszewski (Terek Grozny, wypożyczenie), Paweł Stolarski (Wisła Kraków).

Odeszli: Adam Duda (Chojniczanka Chojnice, wypożyczenie), Daisuke Matsui (Jubilo Iwata).


PROGNOZY:

Najlepszy transfer: Maciej Makuszewski
Najgorszy transfer: Paweł Stolarski
Największe osłabienie: odejście Daisuke Matsuiego
Trener utrzyma posadę do końca? NIE
Finisz: miejsca 9-11

***

POGOŃ SZCZECIN


W Szczecinie zima dość spokojna. Przez chwilę było głośniej po sprowadzeniu Patryka Małeckiego, ale szum już minął. Ostatnie poczynania tego piłkarza nie napawają optymizmem. W Wiśle nie miał czystej głowy, pewne sprawy się za nim ciągnęły, a w Pogoni może zacząć wszystko od nowa i powinien być niezwykle mocno zmotywowany. Pavle Popara dość długo był testowany i skoro sprawdził się w boju, jest szansa, że coś z niego będzie. Stawkę uzupełniają Dominik Kun - rozsądny transfer młodego pomocnika ze Stomilu Olsztyn - i goleador z niższych lig Filip Kozłowski.

Z ubytków ewentualnie żal lekko Przemysława Pietruszki. Mateusz Lewandowski nie ma dziś poważnego konkurenta na lewej obronie. Karierę zakończył Edi Andradina, jednak on już od pewnego czasu bardziej pomagał poza boiskiem.

Rok temu Artur Skowronek źle przygotował drużynę do wiosny i piłkarze oddychali rękawami po godzinie, co wprost przyznawali. Dariusz Wdowczyk wie, jak pracować podczas obozów i sytuacja raczej się nie powtórzy. Jeśli formy nie stracą Takafumi Akahoshi, Marcin Robak i Radosław Janukiewicz, a we wszystko wmiesza się Małecki, "Portowcy" powinni obronić pozycję w czołowej ósemce.

TRANSFERY (stan na 11 lutego):

Przybyli: Pavle Popara (Sławija Sofia), Filip Kozłowski (Gopło Kruszwica), Dominik Kun (Stomil Olsztyn), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Norbert Neumann (powrót z Błękitnych Stargard Szczeciński).

Odeszli: Radosław Wiśniewski (La Hoya Lorca, wypożyczenie), Edi Andradina (koniec kariery), Przemysław Pietruszka (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Tomasz Chałas (Kolejarz Stróże), Herve Tchami (rozwiązanie kontraktu), Donald Djousse (rozwiązanie kontraktu).


PROGNOZY:

Najlepszy transfer: Patryk Małecki
Najgorszy transfer: Filip Kozłowski (w tej rundzie jeszcze nie pogra)
Największe osłabienie: odejście Przemysława Pietruszki
Trener utrzyma posadę do końca? TAK
Finisz: miejsca 6-8


2x45 na    2x45 na  

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się