var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";


Autor zdjęcia: arka.gdynia.pl - oficjalna strona Arki Gdynia

I liga: Pięciu piłkarzy odchodzi z Arki. Burkhardt pogoniony z Miedzi. Jedenaście nowych kontraktów w Bytovii

Autor: Przemysław Michalak
2014-06-10 08:55:46

Kolejny przegląd wydarzeń na zapleczu Ekstraklasy, dużo zmian kadrowych.

"Pięciu piłkarzy odchodzi z Arki"

Marcin Radzewicz odchodzi z Arki Gdynia, jego umowa nie zostanie przedłużona. Ponadto z klubem pożegnają się zawodnicy, którym kończą się okresy wypożyczenia: Tomasz Kowalski (Widzew Łódź), Mateusz Cichocki (Legia Warszawa), Paweł Oleksy (Zagłębie Lubin) i Ihor Tyszczenko (Karpaty Lwów).

źródło: sport.pl

***

"Ruchy kadrowe w Miedzi, Burkhardt pogoniony"

Miedź Legnica nie przedłuży umowy z obrońcą Krzysztofem Wołczkiem. Ponadto klub skorzystał z klauzuli umożliwiającej rozwiązanie kontraktu z Marcinem Burkhardtem. Wolną rękę w szukaniu nowych klubów dostali Piotr Kasperkiewicz i Grzegorz Bartczak.

- Przedłużamy kontrakt z Andrzejem Bledzewskim. Wstępnie uzgodniliśmy również z Radosławem Bartoszewiczem, że po powrocie z urlopu przedłużymy z nim umowę o kolejny rok. Natomiast decyzję w sprawie trenera podejmę do końca tygodnia - wyjaśnia właściciel Andrzej Dadełło.

źródło: miedzlegnica.eu

***

"Olimpia pożegnała trzech zawodników"

Olimpia Grudziądz nie przedłuży umowy z obrońcami Marcinem Stańkiem (17 meczów) i Robertem Pisarczukiem (23 mecze, jeden gol) oraz pomocnikiem Dariuszem Gawęckim (29 meczów, sześć goli).

źródło: gksolimpia.com


***

"Feruga już teraz odszedł z Rybnika"

Daniel Feruga (11 goli w minionym sezonie) rozwiązał za porozumieniem stron obowiązujący do 30 czerwca kontrakt z ROW-em Rybnik.

- Chciał być wolnym zawodnikiem trochę wcześniej, a my nie chcieliśmy robić mu żadnych problemów - mówi dziennikowi "SPORT" prezes spadkowicza z I ligi Grzegorz Janik.

źródło: SPORT

***

"Jedenaście nowych kontraktów w Bytovii"


Jedenastu piłkarzy podpisało nowe kontrakty z Bytovią Bytów. Są to: Mateusz Oszmaniec, Tomasz Laskowski, Sławomir Mazurkiewicz, Adrian Wróblewski, Łukasz Wróbel, Wojciech Wilczyński, Michał Pietroń, Maciej Kazimierowicz, Janusz Surdykowski, Robert Hirsz i Bartłomiej Chojnacki.

W beniaminku I ligi pozostaną także Sebastian Małkowski i Maciej Szewczyk, którzy mają umowy ważne do 2015 roku. Z kolei Konrad Niedzielski otrzymał wolną ręką w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Następujący zawodnicy opuszczą klub z końcem czerwca: Joshua Balogun Kayode, Jakub Cesarek, Marcin Kajca, Michał Marczak, Jakub Bojas, Daniel Bujok, Jakub Karwat oraz Łukasz Kowalski.

źródło: drutexbytovia.pl


***

"Dramat Roberta Kolendowicza"


O niesamowitym pechu musi mówić Robert Kolendowicz. Pomocnik Floty Świnoujście nabawił się kontuzji w ostatnim meczu sezonu i czeka go długa pauza.

Wstępna diagnoza wykazała zerwanie ścięgna Achillesa. Kontuzja ta oznacza kilkumiesięczny rozbrat z futbolem.

źródło: sportowefakty.pl

***

"Stanisław Kogut: Chciałbym pozostawić I ligę w Stróżach"

Jedno z ważniejszych pytań dotyczących I ligi brzmi: czy Kolejarz Stróże sprzeda licencję? Senator Stanisław Kogut zapewnia, że nie chciałby tego robić.

- Media strasznie podgrzewają temat, a jeśli chodzi o mnie, to jestem zwolennikiem pozostawienia I ligi w Stróżach. (...) Na razie załatwiamy formalności związane z otrzymaniem uprawnień do gry na zapleczu Ekstraklasy - zaznaczył właściciel Kolejarza w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl.

źródło: sportowefakty.pl

***

"Dwóch na testach w Chojniczance"

Dwaj pomocnicy zespołu juniorów MKS-u Polonia Warszawa 17-letni Krzysztof Możdżonek i 18-letni Igor Jaszczak będą testowani przez Chojniczankę Chojnice. Obaj wezmą udział we wtorkowym treningu, a w środę zagrają w spotkaniu sparingowym.

źródło: 90minut.pl


2x45 na    2x45 na  


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się