var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: roosevelta81.pl - strona kibiców Górnika Zabrze

Piłkarze Górnika nie dostają pensji od siedmiu miesięcy! Prezes Waśkiewicz dla 2x45: Liczę się z rozwiązaniem kontraktów

Autor: Przemysław Michalak
2014-07-24 14:03:52

Tego lata z Górnika Zabrze odeszli już m.in. Prejuce Nakoulma i Paweł Olkowski, ale to może być dopiero początek wielkiego exodusu z tego klubu. Jak się dowiedzieliśmy, sytuacja na Roosevelta staje się dramatyczna i nie ma zbyt wielkiej nadziei na poprawę.

Piłkarze Górnika nie dostają pensji już siódmy miesiąc! Część zaległości miało zostać spłaconych do końca lipca, ale wiadomo już, że ten termin nie zostanie dotrzymany. W czwartek doszło do spotkania zawodników z prezesem Zbigniewem Waśkiewiczem, na którym miał on przyznać, że jest bliski poddania się.

Drużyna traci cierpliwość i jeśli nie wydarzy się cud, w najbliższym czasie ruszy lawina wniosków o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Można go już składać po trzech miesiącach bez wypłaty, zatem piłkarze i tak długo czekali. - Zaległości są duże i to wszyscy wiedzieli od dawna. Mieliśmy dziś spotkanie z zawodnikami, rozmawialiśmy o wielu sprawach, natomiast na razie żadnych oficjalnych komunikatów wydawać nie będę - mówi nam prezes Górnika.

Wydaje się jednak, że kibice muszą się przygotować na masowe rozwiązywanie umów. - Wszystko zależy od tego, co zrobią piłkarze. Mają do tego prawo, to już ich decyzja. Dla mnie na pewno byłby to ogromny problem - pod względem sportowym i finansowym. Nie po to z taką troską budowaliśmy zespół i dobieraliśmy zawodników również pod względem wysokości wynagrodzeń, żeby teraz te kontrakty miały być rozwiązywane. Ale takie jest życie. Zobaczymy, co przyniosą następne dni. Od momentu, gdy zaległości przekroczyły trzy miesiące, brałem pod uwagę scenariusz, w którym piłkarze mogą zechcieć odejść - komentuje Waśkiewicz.

Najważniejsze pytanie brzmi: jakim cudem Górnik otrzymał licencję na grę w Ekstraklasie w nowym sezonie? Przyznawanie jej pod pewnymi warunkami również ma swoje granice, zresztą one chyba niewiele dają. Zabrzanie w tym oknie transferowym zatrudnili już trzech nowych graczy i ciekawe, skąd wezmą środki na ich pensje. Nie będzie normalności w naszej piłce, jeśli takie sytuacje ciągle są tolerowane i co najwyżej lekko przypudrowywane. Wiadomo - Górnik to marka i historia, ale nie może być sentymentów. We Francji czy Niemczech nikt się nie szczypie: nie masz pieniędzy, nie masz licencji i nieistotne, czy to miasto nie dało kolejnej dotacji (Górnik jest klubem miejskim), czy sponsor się wycofał. RC Lens brakowało 10 mln euro do spięcia budżetu i licencji na grę w Ligue 1 nie dostało, nawet po apelacji. Tylko w ten sposób można wymusić na klubach zdrowe finanse, bo jak widać, one same nie potrafią przywołać się do porządku.

PODYSKUTUJ NA FORUM 2x45 


2x45 na
    2x45 na  

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się