Puchar Polski: Wicelider I ligi ogrywa wicelidera Ekstraklasy! Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-03-01 22:40:03

Nie było widać żadnej różnicy między Wisłą Kraków a Podbeskidziem Bielsko-Biała w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Wicelider I ligi zasłużenie wygrał z wiceliderem Ekstraklasy i to na jego terenie!

Decydująca akcja została przeprowadzona dopiero w 88. minucie. Dariusz Kołodziej dobrze podał do Piotra Malinowskiego, który minął Sergeia Pareiko i strzelił celnie do pustej bramki. Wcześniej goście mieli kilka innych świetnych sytuacji, lecz brakowało precyzji lub szczęścia (poprzeczka Sebastiana Ziajki).

Wisła groźne okazje stwarzała głównie przez pierwszy kwadrans drugiej połowy, jednak w przekroju całego meczu wynik 0:1 na pewno jej nie krzywdzi. Trenera Roberta Maaskanta powinno martwić to tym bardziej, że przeciwko Podbeskidziu wcale nie grały głębokie rezerwy. Aż ośmiu zawodników z wyjściowej jedenastki wyszło również w podstawowym składzie na piątkowe spotkanie z Arką Gdynia. Rewanż zapowiada się niezwykle interesująco.

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
0:1 - P. Malinowski 88'

Wisła: Pareiko - Jaliens, Chavez, Bunoza, Paljić - Garguła (64' Melikson), Sobolewski, Siwakow (86' Rios) - Małecki, Żurawski, Kirm (78' Łobodziński).

Podbeskidzie: Zajac - Cienciała, Dancik, Konieczny, Osiński - M. Sokołowski (80' Kołodziej), Koman, Rogalski (67' Metelka), Ziajka - Demjan (65' P. Malinowski), Cieśliński.

Czerwona kartka: Ziajka (90' Podbeskidzie, za drugą żółtą).

szólj hozzá: MeczeTV