var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia:

Przesłuchanie 2x45 (34). Tomasz Hołota: Hip-hop jest kojarzony ze sportem, ale ja go nie lubię

Autor: przesłuchał Przemysław Michalak
2014-10-01 20:08:08

Kolejnym piłkarzem przesłuchanym przez 2x45 jest Tomasz Hołota ze Śląska Wrocław. - Szybko się denerwuję i często wybucham. Nawet mała rzecz może mnie wyprowadzić z równowagi. Wtedy łatwo kogoś zranić i powiedzieć za dużo - przyznaje Hołota, który na co dzień wydawał się raczej spokojnym człowiekiem...

Piłkarski idol: - Zawsze podziwiałem Ronaldo. Tego prawdziwego, z Brazylii. Był jednym z najlepszych napastników świata. Lubiłem też oglądać Zinedine'a Zidana. To już trochę bardziej moja pozycja (śmiech).

Ulubiony/wymarzony klub: - Ulubiony to oczywiście GKS Katowice, gdzie zaczynałem grać. Marzę natomiast o Realu Madryt, od dziecka kibicuję temu klubowi. Jak są Gran Derbi, obowiązkowo zakładam koszulkę "Królewskich" i siedzę przed telewizorem.

Ulubiony trener: - Adam Nawałka. Mieliśmy okazję ze sobą pracować i bardzo sobie to cenię. Teraz mogę też wskazać Tadeusza Pawłowskiego, naprawdę dużo się od niego nauczyłem. On i Nawałka to dwa różne typy szkoleniowców, ale najważniejsze, że obaj znają się na rzeczy. Z tych najbardziej znanych za wielki autorytet uważam Jose Mourinho.

Najlepszy lub najważniejszy mecz: - Oczywiście przede mną, ale skoro trzeba wskazać... Najlepszy był mecz z ubiegłego sezonu przeciwko Lechowi Poznań. Zagrałem nietypowo, bo na skrzydle. Dobrze się jednak czułem, zdobyłem bramkę i wygraliśmy 2:0. Z kolei najważniejsza była walka o utrzymanie w I lidze z GKS Katowice - jeszcze za trenera Nawałki. W Jastrzębiu zwyciężyliśmy 1:0 i osiągnęliśmy cel.

Najważniejszy lub najładniejszy gol:
- Najładniejsza bramka to znów czasy Katowic i mecz z Polonią Bytom. Wyszedł mi fajny strzał z lewej nogi. Piłka wpadła w bliższy róg w samo okienko. A najważniejsze jak dotąd jest chyba to trafienie z Lechem, potrzebowaliśmy wtedy przełamania.

Rytuał przed meczem: - Tylko słuchanie muzyki. Nie mam żadnych dziwnych zwyczajów. Obojętne, czy najpierw założę prawego, czy lewego buta. Nie wierzę, że takie rzeczy mogą mieć jakiś wpływ na przebieg wydarzeń.

Najlepszy dowcip lub anegdota z szatni: - Dowcipy dość często sobie opowiadamy, ale najśmieszniejsze są te niecenzuralne (śmiech). Na początku mojego wchodzenia do szatni GKS Katowice koledzy tejpem przykleili mi buty do sufitu. Najbardziej pamiętny żart. Przyjąłem to normalnie, było sporo śmiechu. Co nie znaczy, że ja komuś czegoś nie przykleję albo nie robię uwag, gdy na przykład dziwnie dobierze ciuchy. Lubię sobie pożartować, w obie strony.Najlepszy obecnie piłkarz Ekstraklasy:
- Miroslav Radović i Semir Stilić. Oni najbardziej się wyróżniają.

Najładniejszy stadion Ekstraklasy: - Nasz we Wrocławiu bardzo mi się podoba. Szkoda, że przeważnie na mecze chodzi mało ludzi. Lubię też grać na Legii. Idealny obiekt na mecze.

Gdybym nie był piłkarzem, to… - Nigdy nie miałem planu B. W szkole nie byłem orłem, choć oczywiście z klasy do klasy zdawałem. Od początku jednak stawiałem na piłkę i rodzice mnie w tym wyborze wspierali. Sądzę, że gdyby nie futbol, pewnie zabrałbym się za inne dyscypliny, może siatkówkę lub koszykówkę.

Najlepsi kumple wśród kolegów po fachu: - Prezes GKS Katowice, Wojciech Cygan. Do dziś mamy ze sobą dobry kontakt. Z czasów Polonii Warszawa trzymam z Łukaszem Teodorczykiem i Miłoszem Przybeckim. W Śląsku nikogo nie wyróżnię, ale wszyscy tworzą w zespole dobrą atmosferę.

Hobby: - Od pewnego czasu większość czasu wolnego wypełnia mi dziecko, ale to trudno nazwać hobby. Lubię chodzić do kina i grać na PlayStation. Dominuje FIFA, choć nie unikam dobrych strzelanek i przygodówek. Tak urozmaicam sobie dzień.

Ulubiona książka:
- Podobała mi się biografia Zlatana Ibrahimovicia. Nie czytam innych książek niż piłkarskie, nie wciągają mnie.

Ulubiona muzyka: - Wszystkiego po trochu. Może być pop, techno, trance - takie chilloutowe klimaty. Jedyny gatunek, którego nie lubię z założenia to hip-hop. Wiem, że właśnie z nim kojarzone jest środowisko sportowców, ale mi akurat nie podchodzi. W moim telefonie nie znajdzie się ani jeden utwór tego rodzaju.

Ulubiony film: - Wszystkie części "Władcy Pierścieni". Podobała mi się też "Incepcja". Preferuję thrillery, horrory, filmy sensacyjne. Lubię trochę zagadki, gdy trzeba pomyśleć, o co chodzi.

Ulubiona potrawa: - Najczęściej jem spaghetti, ale numer jeden to typowo śląska kuchnia: rolada, kluski i modra kapusta. Niestety takie danie zjem 1-2 razy do roku. Może właśnie dlatego tak smakuje.

Prawica, lewica, centrum? - Oglądam wiadomości czy nawet jakieś dyskusje polityków, ale sama polityka niezbyt mnie interesuje. Na wybory też nie chodzę.

Patriota, czy kosmopolita? - Patriota. Co polskie, to dobre i trzeba to doceniać.

Zamach w Smoleńsku, czy katastrofa w Smoleńsku?
- Ile osób, tyle opinii. Myślę, że nie była to do końca katastrofa, ale nie powiem też, że zamach. Po prostu coś mi tu śmierdzi. Żadnej wersji nie można być do końca pewnym. Sądzę, że nigdy się nie dowiemy, jak było naprawdę.

Wierzący, czy ateista? - Nie demonstruję tego zbyt mocno, ale wierzący. Z praktykowaniem jest w kratkę. Raz chodzę do kościoła, raz nie.

Moja największa zaleta: - Konsekwencja w dążeniu do celu i pewność siebie. Jak sobie coś założę, to do tego dążę i na razie wychodzi.

Moja największa wada: - Szybko się denerwuję i często wybucham. Nawet mała rzecz może mnie wyprowadzić z równowagi. Wtedy łatwo kogoś zranić i powiedzieć za dużo. Najbardziej nie znoszę załatwiania spraw w polskich urzędach i korków na ulicach.

Ideał kobiety: - Ideałów nie ma, ale kobieta do życia na co dzień musi być po prostu dobra, umieć zająć się domem. Oczywiście również mądra i inteligentna (śmiech). Powinna też dbać o siebie. Moja ukochana spełnia wszystkie warunki. Jestem raczej konserwatystą w tych sprawach. Jeśli już na przykład otwierać jakiś interes, to wspólnie, w porozumieniu, a nie każdy solo.

Poprzednie przesłuchania:
1. Łukasz Surma
2. Daniel Gołębiewski
3. Janusz Gol
4. Michał Janota
5. Paweł Wszołek
6. Damian Zbozień
7. Sebastian Mila
8. Paweł Golański
9. Arkadiusz Piech
10. Marcin Kaczmarek
11. Tomasz Wróbel
12. Dawid Plizga
13. Przemysław Pietruszka
14. Rafał Boguski
15. Paweł Abbott
16. Dariusz Pawlusiński
17. Wojciech Kędziora
18. Jacek Kiełb
19. Piotr Parzyszek
20. Marek Zieńczuk
21. Seweryn Gancarczyk
22. Grzegorz Krychowiak
23. Tomasz Brzyski
24. Tomasz Lisowski
25. Hermes
26. Dariusz Łatka
27. Igor Lewczuk
28. Grzegorz Rasiak
29. Maciej Makuszewski
30. Sebastian Dudek
31. Maciej Dąbrowski
32. Marcin Kamiński
33. Adrian Błąd


 

PODYSKUTUJ NA FORUM 2x45 


2x45 na
    2x45 na  

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się