var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia:

Przesłuchanie 2x45 (35). Mateusz Mak: Lubię potańczyć. Moja specjalność to "taniec bylejaki"

Autor: przesłuchał Przemysław Michalak
2014-11-11 04:11:50

- Dziewczyna przede wszystkim musi być naturalna, a nie napompowana. Do tego luźna, z poczuciem humoru. No i twardo stąpająca po ziemi, nie jakaś zmanierowana księżniczka, która pięknie wygląda, tylko w środku pusto - mówi w przesłuchaniu 2x45.info skrzydłowy GKS Bełchatów, Mateusz Mak.

Piłkarski idol: - David Beckham. Wieszałem jego plakaty na ścianach.

Ulubiony/wymarzony klub: - W obu przypadkach Manchester United.

Ulubiony trener: - Z tego, co widać w telewizji, najbardziej imponuje mi Diego Simeone. Lubię to, jak mocno żyje z drużyną na ławce i jak emocjonuje się meczami. Jego metody dają świetne wyniki.

Najlepszy lub najważniejszy mecz: - Z Polonią Warszawa wiosną 2012 roku. Zdobyłem wtedy pierwszą bramkę w Ekstraklasie, a to był dopiero mój drugi mecz w lidze. Naprawdę dobrze mi się wtedy grało.

Najważniejszy lub najładniejszy gol: - Najważniejszy to właśnie ten z Polonią. A najładniejszy? To jeszcze czasy Ruchu Radzionków i spotkanie z Wartą Poznań. Z lewej nogi zza pola karnego wyszedł mi fajny strzał po dalszym rogu.

Rytuał przed meczem: - Nie mam żadnych dziwnych zwyczajów. Jestem osobą wierzącą i zawsze proszę Boga, żebym zwyciężył i był zdrowy. Tylko tyle. Jest mi obojętne, w jakich skarpetkach zagram czy którą nogą najpierw dotknę murawy.

Najlepszy dowcip lub anegdota z szatni: - Znów wracamy do Ruchu Radzionków. Piotrek Rocki wiedział, że Jacek Wiśniewski nie ma wyciszonego telefonu, więc podczas odprawy z trenerem Rafałem Górakiem zadzwonił do "Wiśni" i zaczął tańczyć robota. Oczywiście Jacek dostał karę i trochę był na Rockiego zły, ale później się z tego śmiał.

Najlepszy obecnie piłkarz Ekstraklasy: - Tak jak wszyscy, powiem, że Miroslav Radović.

Najładniejszy stadion Ekstraklasy: - PGE Arena w Gdańsku. To nasz największy ligowy stadion i naprawdę robi wrażenie. Szkoda tylko, że większość trybun podczas meczów jest pusta.

Gdybym nie był piłkarzem, to… - Hmm... Trzy kropki chyba zostaną, nie zastanawiałem się, co bym robił, gdyby nie wyszło. Nie miałem planu B. Zawsze wierzyłem, że w piłce mi się uda.

Najlepsi kumple wśród kolegów po fachu: - Oczywiście nasz przyjaciel Uszy, czyli Dawid Porwik. Zdążył już zaistnieć w mediach. Oprócz niego Damian Zbozień, Łukasz Małkowski, Łukasz Budziłek czy Adam Giesa. W Bełchatowie też mam wielu dobrych kolegów, mamy świetną atmosferę w szatni.

Hobby: - Lubię potańczyć. Nie to, że trenowałem taniec, po prostu lubię się czasem w ten sposób zrelaksować i razem z bratem gdzieś jedziemy ze znajomymi. Najczęściej, gdy mamy przerwę lub zakończenie sezonu. Moja specjalność to "taniec bylejaki".

Ulubiona książka: - Rzadko sięgam po książki, ale ostatnio przeczytałem biografię Andrzeja Iwana "Spalony" i naprawdę mi się spodobała. Na pewno do niej wrócę.

Ulubiona muzyka: - Pop, czyli to co leci w radiu. No i rzecz jasna chętnie słuchamy Zeńka Martyniuka i jego grupę Akcent. Często w szatni lecą jej utwory. Nie wstydzimy się sympatii do disco-polo. Ludzie nieraz się z tym kryją, ale jak gdzieś poleci piosenka, to jakoś wszyscy znają tekst. Z muzyki nie lubię tylko metalu, tych ciężkich gitar.

Ulubiony film: - "Ocalony", "Pearl Harbor", a z seriali numerem jeden jest "M jak Miłość".

Ulubiona potrawa: - Domowa (śmiech). Musimy się prowadzić, trzeba uważać, dlatego dominują kurczak i makarony. Ale najbardziej smakują mi pierogi ruskie.

Stosunek do mediów: pozytywny, negatywny czy neutralny? - Neutralny. Wywiady nie sprawiają mi jakiejś wielkiej frajdy, ale jak ktoś chce pogadać, to nie ma problemu.

Prawica, lewica, centrum? - Bez komentarza. Nie orientuję się w polityce, nie znam się na niej. Na wyborach chyba nawet byłem, ale bardziej dlatego, że rodzice naciskali. Nie wierzę, żebym miał przez to wpływ na rzeczywistość.

Patriota, czy kosmopolita? - Patriota.

Zamach w Smoleńsku, czy katastrofa w Smoleńsku? - Muszę uważać, żebyś potem nie zrobił jakiejś sensacji (śmiech). Pójdę za głosem chyba większości opinii publicznej, czyli katastrofa.

Wierzący, czy ateista? - Jak już można się było domyślić, wierzący. Staram się regularnie praktykować. Gdy w niedzielę gramy mecz, do kościoła nie idę, ale w pozostałych przypadkach jestem z Michałem na mszy.

Moja największa zaleta: - Otwartość. Dość łatwo nawiązuję kontakty.

Moja największa wada: - Nerwowość. Czasami łatwo wyprowadzić mnie z równowagi - na boisku i poza nim. Nie znoszę, gdy ktoś się spóźnia i muszę czekać.

Ideał kobiety: - Przede wszystkim naturalna, a nie napompowana. Do tego luźna, z poczuciem humoru. No i twardo stąpająca po ziemi, nie jakaś zmanierowana księżniczka, która pięknie wygląda, tylko w środku pusto. Dziewczyna musi być naturalna.

Poprzednie przesłuchania:
1. Łukasz Surma
2. Daniel Gołębiewski
3. Janusz Gol
4. Michał Janota
5. Paweł Wszołek
6. Damian Zbozień
7. Sebastian Mila
8. Paweł Golański
9. Arkadiusz Piech
10. Marcin Kaczmarek
11. Tomasz Wróbel
12. Dawid Plizga
13. Przemysław Pietruszka
14. Rafał Boguski
15. Paweł Abbott
16. Dariusz Pawlusiński
17. Wojciech Kędziora
18. Jacek Kiełb
19. Piotr Parzyszek
20. Marek Zieńczuk
21. Seweryn Gancarczyk
22. Grzegorz Krychowiak
23. Tomasz Brzyski
24. Tomasz Lisowski
25. Hermes
26. Dariusz Łatka
27. Igor Lewczuk
28. Grzegorz Rasiak
29. Maciej Makuszewski
30. Sebastian Dudek
31. Maciej Dąbrowski
32. Marcin Kamiński
33. Adrian Błąd
34. Tomasz Hołota


 


2x45 na
    2x45 na  

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się