Puchar Polski: Vrdoljak zapewnił awans. Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0 (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-03-15 20:06:15

Nie było niespodzianki w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski pomiędzy Legią i Ruchem. Klub z Warszawy wygrał 2:0 po golach Ivicy Vrdoljaka i zasłużenie awansował.

Kapitan "Wojskowych" do siatki trafiał po stałych fragmentach gry. Najpierw w doliczonym czasie pierwszej połowy ładnym "szczupakiem" po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Michala Peskovicia. Z kolei w 59. minucie przy zamieszaniu w polu karnym piłkę wycofał do niego Jakub Wawrzyniak. Strzał sprzed pola karnego, drobny rykoszet od Pawła Abbotta i było w zasadzie po zawodach.

O ile przed przerwą był to zwyczajnie nudny mecz, o tyle po zmianie stron zrobiło się całkiem ciekawie, szczególnie po drugiej bramce Vrdoljaka. Bardzo dobrą partię rozegrał Michał Kucharczyk, który jednak nie wykorzystał kilku świetnych sytuacji. Ze strony gości dwukrotnie bliski szczęścia był Arkadiusz Piech (raz strzelił głową w słupek). Ruch odpadł, jednak wstydu nie było. Trener Waldemar Fornalik nie ukrywał, że liga jest priorytetem, więc teraz on i jego zawodnicy mogą myśleć tylko o niej.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
1:0 - Vrdoljak 45'
2:0 - Vrdoljak 59'

Legia: Skaba - Rzeźniczak, Kelhar, Komorowski, Wawrzyniak - Radović, Vrdoljak (81' Gol), Cabral, Kucharczyk, Wolski (73' Manu) - Mezenga (66' Ogbuke).