Frankowski pudłuje z karnego, "Jaga" odpada. Jagiellonia - Lechia Gdańsk 1:1 (video)

Autor: Kamil Małachowski
2011-03-16 20:11:07

Lechia Gdańsk po raz drugi w odstępie kilku dni utarła nosa Jagiellonii Białystok. W sobotę spotkaniu ligowym podopieczni Tomasza Kafarskiego wygrali 2:1, teraz zremisowali 1:1 w ćwierćfinale Pucharu Polski i dzięki bramce strzelonej na wyjeździe awansowali do półfinału.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Lechii. Bramka padła po pięknej akcji Traore, który zagrał do Lukjanovsa, Łotysz wyprzedził stoperów Jagi i bez problemu pokonał Sandomierskiego. Swoje okazje mieli jeszcze Vućko oraz Nowak i Lechia powinna prowadzić wyżej. Motorem napędowym w szeregach gdańszczan był wspomniany Abdou Razak Traore. Piłkarz rodem z WKS jest wiosną bezsprzecznie najlepszym piłkarzem Lechii. Na przeciwnym biegunie znajduje się Kamil Poźniak. Niedoszły pomocnik Jagielloni rozegrał kolejne bezbarwne spotkanie. Zimowy wyścig o podpis pod kontraktem tego zawodnika był mocno nieuzasadniony.

Jagiellonia wyrównała po stałym fragmencie gry. Najprzytomniej zachował się Skerla i wpakował piłkę do siatki. W drugiej połowie gospodarze mieli ogromną przewagę, zepchnęli Lechię do defensywy, ale nie potrafili trafić do siatki. Antybohaterem został Tomasz Frankowski, który nie wykorzystał rzutu karnego. Na kwadrans przed końcem po akcji Jarosława lato ręką w polu karnym zagrał Deleu. "Franek" jednak uderzył tylko w słupek. W samej końcówce ponownie gola strzelił Skerla, ale arbiter słusznie odgwizdał spalonego.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)

0:1 - Lukjanovs 25'
1:1 - Skerla 36'

Jagiellonia: Sandomierski - Kijanskas, Skerla, Cionek, Pejović, Kupisz, Grzyb (81' Essomba), Hermes (85' Seratlić), Lato, B. Pawłowski (72' Sotirović), Frankowski.

Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskevicius, Poźniak (61' Bajić), Surma, Nowak, Traore (90+1' Pietrowski), Buval, Lukjanovs (77' Dawidowski).

Żółta kartka: Surma (Lechia).
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).