Puchar Polski: Faworyt prowadził 2:0 i... odpadł! Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:2 (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-03-16 22:20:45

Wydawało się, że Wisła wyciągnęła wnioski z pierwszego meczu przeciwko Podbeskidziu i w Bielsku-Białej poważniej podeszła do meczu z wiceliderem I ligi. "Biała Gwiazda" prowadziła już 2:0 i chyba poczuła się zbyt pewnie, bo skończyło się remisem - dla gospodarzy zwycięskim!

Decydujące w tym spotkaniu były rzuty wolne pośrednie, bo z nich padły trzy z czterech bramek. Najpierw piłkę, po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego, do własnej siatki skierował Robert Demjan. Gdy na początku drugiej połowy swojego pierwszego gola dla Wisły strzelił Cwetan Genkow (ładna asysta Maora Meliksona), wydawało się, że jest po meczu.

I pewnie by było, gdyby w 59. minucie poważnego błędu nie popełnił Sergei Pareiko. Estoński bramkarz zespołu gości nie złapał od razu piłki po dośrodkowaniu i Adam Cieśliński strzałem z najbliższej odległości przywrócił nadzieję na awans do półfinału. Wiślacy protestowali i domagali się faulu, ale nie mogło być o nim mowy.

Na kwadrans przed końcem na stadionie mamy euforię! Z kolejnego rzutu wolnego centruje Maciej Rogalski, a celnie głową uderza Tomasz Górkiewicz.

W doliczonym czasie sędzia wyrzucił jeszcze z boiska Erika Cikosa, który najpierw popełnił fatalny błąd i stracił piłkę, a później sfaulował Cieślińskiego, wychodzącego sam na sam. Musiała być czerwona kartka. Jeśli ten mecz oglądał selekcjoner reprezentacji Słowacji, Cikos nie ma na co liczyć. Znalazł się on na liście rezerwowej przed eliminacyjnym starciem z Andorą i towarzyskim z Danią, ale jego akcje po środowym występie nie wzrosły.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:2 (0:1)
0:1 - Demjan 26 sam'
0:2 - Genkow 53'
1:2 - Cieśliński 59'
2:2 - Górkiewicz 75'