Autor zdjęcia: skysports.com

LM: Kanonada na San Siro! Inter Mediolan - Schalke 2:5! (video)

Autor: Kamil Małachowski
2011-04-05 22:39:52

Takiego rozstrzygnięcia na San Siro chyba nikt się nie spodziewał! Inter Mediolan przegrał przed własną publicznością aż 2:5 z Schalke Gelsenkirchen! Podopieczni Leonardo zaliczyli drugą klęskę w ostatnim czasie, trzy dni temu przegrali bowiem prestiżowe derby z Milanem 0:3.

Zobacz relację live z meczu!

Pomeczowe wypowiedzi

Po losowaniu par ćwierćfinałowych wydawało się, że Inter trafił najlepiej jak mógł, że awans do półfinału jest tylko formalnością. Tymczasem już po pierwszym spotkaniu to Schalke może się szykować do półfinałowej potyczki.

Spotkanie piorunująco rozpoczął jednak Inter. Dejan Stanković już w 26. sekundzie pokonał Manuela Neuera strzałem ze środka boiska! Bramkarz Schalke interweniował poza polem karnym i nie zdążył się cofnąć. Schalke wyrównało po ogromnym zamieszaniu w polu karnym, gdzie najprzytomniej zachował się Joel Matip.

Pierwsza połowa była ze wskazaniem na Inter, co potwierdziło się w 34. minucie. Diego Milito wcześniej trzykrotnie złapany został na spalonym, ale za czwartym razem ustawił się idealnie i wpakował piłkę do siatki z pięciu metrów. Znów jednak skutecznie odpowiedziało Schalke, Edu na raty pokonał Julio Cesara.

Kluczowy dla losów meczu był początek drugiej połowy spotkania. Najpierw w sytuacji sam na sam obok bramki strzelił Diego Milito, a chwilę później Neuer świetnie obronił uderzenie z bliskiej odległości Samuela Eto'o. Gdyby zawodnicy Interu wykorzystali chociaż jedną z tych sytuacji, to najprawdopodobniej oni cieszyliby się z wygranej.

Tymczasem to Schalke za sprawą Raula wyszło na prowadzenie. W tej sytuacji zaspał Javier Zanetti, który został z tyłu, dzięki czemu Hiszpan nie znalazł się na spalonym. Cztery minuty później piłkę do własnej bramki skierował Andrea Ranocchia, a po kolejnych pięciu z boiska usunięty został Christian Chivu. Po takim ciosie Inter już się nie podniósł i do końca spotkania praktycznie nie istniał. Schalke jeszcze podwyższyło prowadzenie. Godną uwagi akcję przeprowadził Farfan, ale to Edu skierował piłkę do siatki.

Inter Mediolan - Schalke Gelsenkirchen 2:5 (2:2)
1:0 - Stanković 1'
1:1 - Matip 17'
2:1 - Milito 34'