Autor zdjęcia: sports.yahoo.com

LM: "Koguty" zarżnięte na Santiago Bernabeu. Real Madryt - Tottenham 4:0 (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-04-05 22:41:39

Tottenham miał z pewnością wielkie plany na mecz z Realem w Madrycie, ale wszystko od początku układało się nie po myśli gości z Anglii. Najpierw szybko stracony gol, potem czerwona kartka Petera Croucha i było po zawodach.

Zapis relacji live

Pomeczowe wypowiedzi

"Królewscy" posiadali przygniatającą przewagę i jedynie w ostatnim kwadransie pierwszej połowy pozwolili rywalom z Londynu na nieco więcej. Ostatecznie podopieczni Jose Mourinho pewnie wygrali 4:0, choć mogli jeszcze wyżej. Ozdobą spotkania była trzecia bramka, autorstwa Angela Di Marii. Argentyńczyk fenomenalnie uderzył z narożnika pola karnego w samo okienko. Gol Cristiano Ronaldo, ustalający wynik, również niczego sobie.

W składzie gospodarzy ostatecznie znaleźli się Cristiano Ronaldo i Marcelo. Obaj należeli do kluczowych postaci tego spotkania. W ataku zagrał Emmanuel Adebayor i choć w wielu momentach raził nieporadnością, to dwa gole strzelił, a czegóż chcieć więcej od napastnika?

Menedżer "Spurs", Harry Redknapp zapewne ostro zrugał w szatni Croucha, który już w 15. minucie osłabił swój zespół po dwóch bezmyślnych faulach. Tottenham do końca pierwszej odsłony grał bez napastnika. Po przerwie wszedł Jermain Defoe, lecz nie był w stanie nic zrobić. Starał się Gareth Bale, ale to też nie był jego dzień, zwłaszcza że Walijczyk ostatnio miał problemy ze zdrowiem i to chyba było widać.

Kwestia awansu do półfinału Ligi Mistrzów jest już w zasadzie rozstrzygnięta.

Swoją drogą, nie zazdrościmy teraz Polsatowi, który w serii rewanżowej będzie musiał wybierać, czy puścić mecz Tottenham - Real czy Schalke - Inter. Przy wyniku w Mediolanie trudno o dobry wybór...

Real Madryt - Tottenham 4:0 (1:0)
1:0 - Adebayor 5'
2:0 - Adebayor 57'
3:0 - Di Maria 72'
4:0 - Cristiano Ronaldo 87'

Real: Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira (61' L. Diarra) - Cristiano Ronaldo, Oezil, Di Maria (77' Kaka) - Adebayor (75' Higuain).

Tottenham: Gomes - Corluka (80' Bassong), Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Jenas, Sandro, Modrić, Bale - Van der Vaart (46' Defoe) - Crouch.

Sędzia: Felix Brych (Niemcy)
Żółte kartki: Adebayor, Pepe - Crouch, Van der Vaart.