PP: 75 minut żenady, kwadrans emocji. Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:1 (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-04-06 11:50:53

Przez 75 minut cierpiał ten, kto oglądał mecz Lechii z Legią w półfinale Pucharu Polski, ale przynajmniej końcówka była bardziej interesująca. Dzięki świetnej zmianie Michała Kucharczyka goście wygrali 1:0 i być może ocalili Macieja Skorżę przed zwolnieniem.

Zapis relacji live

Przez długi czas na boisku mieliśmy typowe, toporne i nudne piłkarskie szachy w najgorszym, polskim wydaniu. Zawodnicy obu drużyn z wielką niechęcią wychodzili na pozycje lub przyspieszali akcje, koncentrując się głównie na destrukcji i wybijaniu piłki. Z tej kopaniny wyłoniły się w tym czasie tylko dwie sytuacje. Przed przerwą miał ją Miroslav Radović, który strzelił tuż obok słupka, a w drugiej odsłonie Wojciech Skaba obronił zaskakujące uderzenie Abdou Razacka Traore.

Ostatni kwadrans to już zdecydowana dominacja Legii, w czym główna zasługa Michała Kucharczyka, który znacznie ożywił poczynania gości ze stolicy. Młody reprezentant Polski zanim trafił do siatki przeprowadził dwie inne błyskotliwe akcje. A przy akcji bramkowej łatwo ograł słabego wiosną Deleu i pewnie posłał piłkę obok Sebastiana Małkowskiego.

Gdańszczanie przed rewanżem są w niezwykle trudnej sytuacji. Nie dlatego, że przegrali 0:1, ale dlatego, że zagrali kolejny słaby mecz. W ofensywie ich atuty kończą się na Traore i Lukjanovsie. Brakuje drugiego klasowego skrzydłowego i środkowego napastnika z prawdziwego zdarzenia. Tak ładnie grająca jesienią Lechia w ostatnim czasie przestała zachwycać. Wystarczyło, że odszedł Paweł Buzała, kontuzji doznał Piotr Wiśniewski i wszystko się posypało.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
0:1 - Kucharczyk 88'