Autor zdjęcia: cleansheetsallround.co.uk

Po meczach Inter - Schalke i Real - Tottenham. Gallas załamany, Gomes: Jak nowicjusze. Neuer: Musi być awans!

Autor: Kamil Małachowski
2011-04-06 13:44:57

Wypowiedzi działaczy, trenerów i piłkarzy po pierwszych meczach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów.

Manuel Neuer: Na początku poszła długa piłka od Cambiasso i musiałem wyjść za pole karne. Wybiłem głową tak daleko jak mogłem, niestety i tak za krótko. Tam był już Stanković i oddał fantastyczny strzał. Po takim początku ciężko się podnieść, zwłaszcza, że w pierwszej jedenastce było dziś wielu młodych zawodników bez doświadczenia. Zagraliśmy jednak niesamowicie dojrzale, chcę podziękować całej drużynie. Moje marzenia się spełniają. Na pewno nikt nie spodziewał się, że w takim stylu ogramy obrońcę tytułu. Graliśmy agresywnie jak nigdy dotąd. Jest jeszcze rewanż, po którym wręcz musimy znaleźć się w półfinale.

Raul: To był wspaniały mecz. W pierwszej połowie graliśmy ostrożnie, ale wiedzieliśmy, że będziemy mieli okazje do strzelenia bramek. I one przyszły. Zarówno piłkarsko jak i fizycznie byliśmy lepsi od Interu i dlatego w drugiej połowie tak to wyglądało. Nie wolno jednak nam już sądzić, że jesteśmy w półfinale, bo to pierwszy krok do klęski.

Massimo Moratti: Odbyliśmy z Leonardo długą rozmowę po meczu. Nie był w najlepszym nastroju, myślę, że zapomniał już jak to jest znaleźć się w takiej sytuacji. Moja ocena w stosunku do niego nie zmienia się. Wiem, jak okrutna jest piłka nożna. Trzeba iść dalej.

Yuto Nagamoto: Schalke zagrało wielki mecz zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Pojedziemy jednak do Niemiec ze świadomością, że nic nie jest do końca przesądzone.

Jose Mourinho: 10 na 11 w Lidze Mistrzów oznacza porażkę. Grałem z Chelsea i Interem przeciwko Barcelonie w 10 i przegrywaliśmy. Ostatnio również Arsenal w 10 przegrał. Zespół grający w przewadze utrzymuje koncentrację, szybkie tempo, nie pozwala przeciwnikowi na oddech, nie dopuszcza do posiadania piłki. I to właśnie zrobiliśmy, głównie w drugiej połowie. Mecz się jeszcze jednak nie skończył. Znam dobrze angielski futbol, ich mentalność. Wiem co czeka nas na White Hart Lane.

Mourinho wypowiedział się również nt. meczu Inter - Schalke. - Jest mi smutno, jak wszystkim fanom Interu. W piłce oczywiście nigdy nic nie wiadomo, ale wydaje się, że awans do półfinału nie jest możliwy. Pozostają jednak w walce o Scudetto i Puchar Włoch.

Heurelho Gomes: Zachowaliśmy się jak nowicjusze. Powinniśmy grać ostrożniej, dłużej utrzymywać się przy piłce. Sędziowanie w Lidze Mistrzów różni się od tego w Premier League, nie wzięliśmy tego pod uwagę. Moim zdaniem czerwona kartka była zbyt pochopna. W przerwie Peter Crouch wszystkich nas przeprosił. Nie gniewamy się na niego, jesteśmy drużyną i musimy być silni. Pracowaliśmy bardzo ciężko na boisku, ale byliśmy bezradni. W drugiej połowie prawie każdego łapały skurcze, przebiegliśmy zbyt dużo. W rewanżu zagramy o honor, o dumę. Trzeba patrzeć naprzód. To nie jest łatwa sytuacja dla nas i kibiców, ale teraz jak nigdy potrzebujemy ich wsparcia. Musimy się spiąć maksymalnie i zakończyć sezon w pierwszej czwórce Premier League.

William Gallas (na zdjęciu): To jeden z najgorszych wyników w mojej karierze. Cztery do zera jest trudne do zaakceptowania, szczególnie dla defensywy. Cztery lata temu przegrałem z Liverpoolem w półfinale i trudno było to zaakceptować. Dzisiaj jest jeszcze gorzej. Graliśmy jednak z silną drużyną. Real to zawsze Real, jeden z najlepszych zespołów w Europie. W rewanżu postaramy się o zwycięstwo. Teraz przed nami mecz ze Stoke, którego nie możemy nawet zremisować, bowiem straciliśmy już zbyt wiele punktów.

Cristiano Ronaldo: Jestem bardzo zadowolony, zespół zagrał świetnie, 4:0 w ćwierćfinale to dobry wynik. Nie możemy jednak spocząć na laurach, tylko dalej ciężko pracować, aby utrzymać wysoką formę. Czerwona kartka nie miała większego wpływu, bo i tak my byliśmy cały czas stroną przeważającą.

Sergio Ramos: To bardzo dobry wynik, ale nie uważam, że już powinniśmy mówić o półfinale, gdyż byłby to brak szacunku dla rywala. Chciałbym podziękować naszym kibicom. To był dzisiaj nasz dwunasty zawodnik. Niewątpliwie nam pomogli.