Autor zdjęcia: daylife.com

LM: Wysoka cena za nieskuteczność, jest po sprawie. Barcelona - Szachtar 5:1 (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-04-06 20:09:13

Szachtar Donieck na początku meczu z Barceloną miał trzy świetne sytuacje, ale nie wykorzystał żadnej, co potem srodze się zemściło. Duma Katalonii wygrała 5:1 i w praktyce jest już w półfinale Ligi Mistrzów.

Zapis relacji live

Ledwo kibice zasiedli na trybunach, a już fetowali gola świeżo upieczonego taty - Andresa Iniesty. Mimo fatalnego początku goście nie załamali się i mogli nawet prowadzić, lecz fatalny dzień jeśli chodzi o zdobywanie bramek, miał Luiz Adriano. W końcówce spotkania zabrakło mu też trochę szczęścia, gdy trafił w słupek. Chwilę później po raz piąty do siatki Szachtara trafił Xavi... Z takim rywalem jak "Barca" żadnej okazji nie wolno zmarnować.

Widać, że podopieczni Josepa Guardioli nie prezentują jeszcze pełni swoich możliwości, co dotyczy zwłaszcza Lionela Messiego. Argentyńczyk w drugiej połowie miewał momenty, w których znikał na dłuższą chwilę i to nie od niego zależało dziś powodzenie hiszpańskiego giganta, choć asystę (naciąganie nawet dwie) i tak zaliczył.

Szachtar dzielnie walczył, plamy nie dał i przegrał odrobinę za wysoko. Po zdobyciu bramki goście z Ukrainy w ciągu minuty zostali sprowadzeni na ziemę, co mocno ich podłamało. W rewanżu nie można wykluczyć drobnej niespodzianki, ale chyba nikt nie wierzy, że klub z Doniecka jest w stanie wygrać za tydzień aż 4:0. Takie cuda się nie zdarzają.

Barcelona - Szachtar Donieck 5:1 (2:0)
1:0 - Iniesta 2'
2:0 - Daniel Alves 34'
3:0 - Pique 53'
3:1 - Rakitskiy 60'
4:1 - S. Keita 61'
5:1 - Xavi 86'

Barcelona: Valdes - Daniel Alves, Busquets, Pique, Adriano Correia (77' Maxwell) - Xavi, Mascherano, Keita - Iniesta (90' Afellay), Messi, Villa (71' Pedro).

Szachtar: Piatow - Srna, Ishchenko, Rakitskiy, Rat - Mkhitaryan, Hubschman (83' Eduardo), Jadson (70' Fernandinho) - Douglas Costa, Willian (75' Alex Teixeira), Luiz Adriano.