Autor zdjęcia: zimbio.com

Dwie bramki w jednej minucie. Manchester United - Chelsea 2:1 (video)

Autor: Kamil Małachowski
2011-04-12 22:36:48

Manchester United po raz drugi pokonał Chelsea i zasłużenie awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Na Old Trafford doszło do rzadkiego przypadku, w jednej minucie padły dwie bramki! Podopieczni Fergusona stracili dopiero trzeciego gola w całej edycji LM.

Zobacz relację live!

Mowa o 77. minucie. Wówczas Chelsea za sprawą Didiera Drogby wyrównała i potrzebowała jeszcze jednego gola, by awansować. Stan ten trwał jednak tylko kilkanaście sekund. Manchester wznowił grę, przeprowadził błyskawiczną akcję i przypieczętował awans. Po podaniu Giggsa przed idealną szansą stanął Park i nie zmarnował okazji. A Ryan Giggs zaliczył asysty przy wszystkich bramkach MU w dwumeczu.

Pierwszy gol to niemal kopia akcji bramkowej z pierwszego spotkania. Z tą różnicą, że teraz wszystko działo się z prawej strony boiska. Z bliskiej odległości pod poprzeczkę trafił Hernandez.

Chelsea miała przewagę tylko przez pierwsze 20-25 minut, ale znów, podobnie jak przed tygodniem, nie stwarzała zbytnio okazji. Podopieczni Carlo Ancelottiego oddali mnóstwo strzałów z dystanu, większość była jednak niecelna. Na domiar złego w 70. minucie z boiska wyleciał dobrze grający Ramires. Brazylijczyk obie kartki dostał za faule na Nanim.

Kolejny bezbarwny występ zaliczył Fernando Torres i na drugą połową już nie wyszedł. Był wprawdzie bliski zaliczenia asysty, kiedy podał do Anelki, a Francuz strzelił tuż obok słupka. To było jednak jedyne dobre zagranie Hiszpana. Licznik minut bez bramki bije.

Tomasz Kuszczak cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Manchester United - Chelsea 2:1 (1:0)
1:0 - Hernandez 43'
1:1 - Drogba 77'
2:1 - Park 77'

Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidic, Evra - Nani (75. Valencia), Carrick, Park, Giggs - Hernandez, Rooney.

Chelsea Londyn: Cech - Ivanovic, Alex (82. Ferreira), Terry, Cole - Essien - Ramires, Lampard - Anelka (60. Kalou), Malouda - Torres (46. Drogba).

Żółte kartki: O'Shea, Evra - Ramires, Malouda, Terry.
Czerwona kartka: Ramires (70., za dwie żółte)

Arbiter: Olegario Benquerenca (Portugalia).