Autor zdjęcia: daylife.com

Katalończycy dobili Ukraińców, Messi bohaterem. Szachtar Donieck - Barcelona 0:1 (video)

Autor: Mariusz Grzegorczyk
2011-04-12 22:38:33

Na Donbas Arena w Doniecku obyło się bez niespodzianki. Barcelona pokonała miejscowego Szachtara 1:0 i tym samym dopełniła formalności, jeśli chodzi o awans do 1/2 finału Ligi Mistrzów. Na tym etapie szykują się nam Gran Derbi Europa!

Zapis relacji live z meczu Szachtar Donieck - FC Barcelona

Trudno było oczekiwać od obu drużyn, aby stworzyły z tego spotkania ósmy cud świata, gdyż sytuacja wyklarowała się już w pierwszym meczu na Camp Nou. Pierwsze minuty spotkania w wykonaniu Barcelony do złudzenia przypominały wydarzenia z sobotniego meczu ligowego przeciwko Almerii. Szachtar mógł objąć prowadzenie w 8. minucie po dobrej akcji Douglasa Costy, lecz Barcelonę uratował znakomicie dysponowany dzisiaj Victor Valdes.

Tuż przed przerwą goście objęli prowadzenie po dwójkowej akcji Daniego Alvesa i Lionela Messiego wykończonej przez tego drugiego. Prowadzenie "Barcy" mogło być wyższe w drugiej połowie, lecz zawodnikom Josepa Guardioli zabrakło skuteczności. Wyśmienite sytuacje mieli zwłaszcza Ibrahim Afellay oraz Seydou Keita, ale żaden z nich nie potrafił znaleźć drogi do siatki.

Szachtar Donieck - FC Barcelona 0:1 (0:1)
0:1 - Messi 43'

Szachtar Donieck: Piatow - Kobin, Iszczenko, Rakycki, Szewczuk - Hubschman (75' Fernandinho), Mchitarian -Jadson, Willian, Douglas Costa (58' Eduardo) - Luiz Adriano (66' M. Moreno)

FC Barcelona: Valdes - Daniel Alves, Pique (70' Milito), Busquets, Adriano - Xavi (66' Pedro), Mascherano, Keita - Afellay, Messi, Villa (75' Jeffren)

żółte kartki: Mchitarian, Iszczenko - Milito
Arbiter: Florian Meyer (Niemcy)