Autor zdjęcia: kicker.de

Schalke dobija Inter, Raul śrubuje rekord. Schalke - Inter 2:1 (video)

Autor: Kamil Małachowski
2011-04-13 22:30:39

Na Veltins Arena w Gelsenkirchen nie doszło do żadnej sensacji. Schalke po raz drugi pokonało Inter, tym razem skromniej, bo 2:1 i po raz pierwszy w historii awansowało do półfinału Ligi Mistrzów. Inter natomiast jest kolejną drużyną, która nie obroniła Pucharu.

Ralf Rangnick przygotował zupełnie inną taktykę, niż przed tygodniem w Mediolanie. Schalke nic już nie musiało, dlatego też zawodnicy tylko od czasu do czasu angażowali się w akcje ofensywne. Grali spokojnie, rozważnie, często oddając pole Interowi, ale jednocześnie nie dopuszczając do groźnych sytuacji. Raz z dystansu świetnie uderzył Stanković w pierwszej połowie, ale jeszcze lepiej obronił Manuel Neuer i to by było na tyle, jeśli chodzi o groźne sytuacje pod bramką gospodarzy.

Julio Cesarowi poważnie dwa razy zagroził Raul. Za pierwszym razem brazylijski golkiper obronił uderzenie Hiszpana głową, za drugim przegrał pojedynek jeden na jednego. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Jurado, defensywa Interu zupełnie zaspała, a napastnik minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Raul tym samym strzelił piątego gola w tej edycji Ligi Mistrzów, a siedemdziesiątego trzeciego w europejskich pucharach. Pod tym względem jest oczywiście rekordzistą. Ma już trzy trafienia więcej, niż Filippo Inzaghi.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Interu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym pojedynek główkowy wygrał Lucio, do piłki najszybciej doskoczył Thiago Motta i na tablicy wyników widniał remis. Mediolańczycy nie byli jednak w stanie nawet na kilkanaście minut stłamsić Schalke, wobec czego o kolejne bramki było niezwykle ciężko.

Decydujący cios zadał Benedikt Hoewedes, który zabawił się w środkowego napastnika. Piłkę za plecy obrońców posłał Raul, środkowy obrońca Schalke idealnie wybiegł do podania i strzelił obok bezradnego Julio Cesara. 23-latek już wcześniej trafił do siatki, ale wówczas arbiter dopatrzał się spalonego.

Spotkanie z wysokości trybun oglądał Alex Ferguson. Właśnie z Manchesterem United w półfinale zmierzy się Schalke. Pierwszy mecz we wtorek 26 kwietnia w Gelsenkirchen, rewanż osiem dni później.

Schalke Gelsenkirchen - Inter Mediolan (1:0)
1:0 - Raul 44'
1:1 - Motta 49'
2:1 - Hoewedes 81'

Schalke: Neuer - Uchida, Hoewedes, Metzelder, Sarpei - Papadopoulos, Matip - Baumjohann (73. Draxler), Jurado (87. Schmitz) - Edu (77. Charisteas), Raul.

Inter: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Ranocchia, Nagatomo - Motta, Zanetti, Stanković (46. Pandev) - Sneijder (80. Coutinho) - Milito, Eto'o.

Żółte kartki: Raul, Papadopoulos, Schmitz - Lucio, Motta, Ranocchia.

Sędziował: Damir Skomina (Słowenia).