Autor zdjęcia: daylife.com

Real zdemolował "Koguty" w dwumeczu, Gran Derbi czekają! Tottenham - Real Madryt 0:1 (video)

Autor: Mariusz Grzegorczyk
2011-04-13 22:36:05

Real Madryt nie miał najmniejszych problemów z awansem do półfinału Ligi Mistrzów. "Królewscy" najpierw na Santiago Bernabeu rozgromili Tottenham 4:0, a w rewanżu zadowolili się już jednobramkowym zwycięstwem, które zapewnił niezawodny Cristiano Ronaldo.

Początek spotkania na White Hart Lane optymistycznie nastrajał na kolejne jego fragmenty. Już w 8. minucie Mesut Oezil stanął przed szansą otworzenia wyniku, lecz jego strzał po ziemi nie przyniósł oczekiwanego efektu. W kolejnych minutach uaktywnili się miejscowi, którzy doskonałą szansę stworzyli sobie w 27. minucie, ale Pawliuczenko spudłował w niewytłumaczalny sposób. Co ciekawe, kilka minut wcześniej arbiter nie zauważył ewidentnego faulu na Modriciu w obrębie pola karnego.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Real Madryt dość nieoczekiwanie objął prowadzenie po uderzeniu z dystansu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk włożył w uderzenie dużo siły, lecz Gomes powinien był to obronić - wyraźny błąd brazylijskiego golkipera. Kilkanaście minut później obie drużyny wymieniły się ciosami; najpierw Defoe próbował zaskoczyć Ikera Casillasa, a chwilę później na bramkę Gomesa strzelał Kaka. W 74. minucie portero "Królewskich" po raz kolejny musiał ratować swój zespół przed utratą bramki, ponieważ obrońcy nie upilnowali wspomnianego wyżej Defoe.

Tottenham Hotspur - Real Madryt 0:1 (0:0)

0:1 - C. Ronaldo 50'

Tottenham: Gomes - V. Corluka, W. Gallas, M. Dawson, B. Assou-Ekotto - A. Lennon (61' J. Defoe), T. Huddlestone (71' Sandro), L. Modric (83' N. Kranjcar), G. Bale - R. van der Vaart - R. Pawluczenko

Real: I. Casillas - S. Ramos (57' E. Granero), R. Carvalho, R. Albiol, A. Arbeloa - X. Alonso (75' K. Benzema), S. Khedira - Cristiano Ronaldo (65' Kaka), M. Ozil, Marcelo - E. Adebayor