PP: Nie zagrali super, ale rozgromili rywala! Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 4:0 (video)

Autor: Przemysław Lamparski
2011-04-20 20:35:03

Legia Warszawa pokonała Legię Gdańsk w drugim meczu półfinałowym w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Podopieczni Macieja Skorży przełamali fatalną passę i zdecydowanie poprawili swoje nastroje.

Piłkarze stołecznego klubu do rewanżowego meczu podchodzili z przewagą jednej bramki. Szkoleniowiec Legii przed spotkaniem, poinformował, że jego drużyna zagra "semi-ofensywnie". Trener gości chciał zdobyć przynajmniej dwie bramki. Legia do meczu przystąpiła bez większych zmian podobnie jak ekipa przyjezdnych.

Od początku gospodarze przeważali i udokumentowali swoją wyższość w 24. minucie kiedy po strzale Radovicia i rykoszecie skapitulować musiał Kapsa. Legia przez cały przebieg rywalizacji nie oddawała inicjatywy. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie.

Drugą część meczu Lechia rozpoczęła z jedną zmianą. Gospodarze po przerwie ruszyli do ataków, jednak przez pierwsze minuty wynik się nie zmienił. Dopiero w 63 minucie po dośrodkowaniu i strzale kapitana gospodarzy - Vrdoljaka kibice mieli powody do zadowolenia. Miejscowi przeważali i bezradność przyjezdnych została uwydatniona w 77. minucie kiedy defensor gdańszczan - Krzysztof Bąk po płaskim dośrodkowaniu Kucharczyka skierował piłkę do własnej bramki. Piłkarzy znad morza dobił dwie minuty później rezerwowy Michał Kucharczyk, który strzałem głową udokumentował wyraźną przewagę swojej drużyny.

Warto zaznaczyć, że podobnie jak w Poznaniu z niezłej strony pokazał się Manu. Czyżby Portugalczyk w końcu dochodził do formy, jakiej się od niego oczekuje?

Legia przełamała fatalną passę bez zwycięstwa (ostanie w lidze z Polonią Warszawa w drugiej kolejce ekstraklasy) i awansowała do finału Pucharu Polski. Przeciwnikiem będzie rywal z 22. kolejki - Lech Poznań. Finał rozegrany zostanie 3 maja w Bydgoszczy

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 4:0 (1:0)
1:0 - Radović 24'
2:0 - Vrdoljak 63'
3:0 - K. Bąk 77 sam'
4:0 - Kucharczyk 79'

Legia: Skaba - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Wawrzyniak - Manu, Vrdoljak, Borysiuk (83' Cabral), Radović, Rybus (73' Kucharczyk) - Hubník (80' Żyro).

Lechia: Kapsa - Pietrowski, K.Bąk, Vućko, Andriuskevicius (46' Hajrapetjan) - Surma, Bajić (64' Dawidowski), P. Nowak - Lukjanovs (78' Poźniak), Buval, Traore.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).
Żółte kartki: Vrdoljak, Manu - P. Nowak, Surma, Traore.