var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: zawisza24.pl

Info od 2x45: Iwan Majewskij odchodzi z Zawiszy. Są duże szanse, że zostanie w Polsce

Autor: Przemysław Michalak
2015-06-07 09:43:20

Iwan Majewskij to jedno z największych odkryć rundy wiosennej Ekstraklasy. Białorusin z Zawiszy Bydgoszcz na pewno nie zostanie w dotychczasowym klubie, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że nadal będziemy go oglądali w Ekstraklasie.

Jak się dowiedzieliśmy, Majewskij skorzysta z opcji umożliwiającej mu odejście z Zawiszy w razie spadku do I ligi. Zimą podpisał półtoraroczny kontrakt, ale z zastrzeżeniem, że będzie mógł zmienić otoczenie latem, gdyby drużyna spadła.

27-letni pomocnik zrobił furorę w bydgoskim zespole. Przychodził bez większego echa, ale szybko okazało się, że ma wiele do zaoferowania. Gra bardzo odpowiedzialnie, zachowuje spokój, dużo walczy, rzadko traci piłkę, a przy tym potrafi też grać ofensywnie. Już po czterech meczach w Ekstraklasie po raz pierwszy w karierze został powołany do reprezentacji Białorusi i od razu zadebiutował w spotkaniu eliminacji Euro 2016 z Macedonią. Selekcjoner pamiętał o nim również przy okazji czerwcowych meczów.

Gdzie będzie kontynuował karierę? Pewne jest to, że Majewskij ma konkretną ofertę z klubu pierwszej ósemki. Niedawno łączono go z Lechem Poznań i Legią Warszawa. Realny jest pierwszy wariant, bo do odejścia szykuje się Karol Linetty. Niewykluczone, że razem z Białorusinem na Bułgarską zawita Kamil Drygas, który dużo zyskał grając przy Majewskim. Dzięki niemu mógł się bardziej skupić na ofensywie, na czym skorzystały wszystkie strony.  

W Zawiszy szykuje się istny exodus, mimo że Radosław Osuch zapewne ma inne plany. Tacy piłkarze jak Alvarinho, Josip Barisić, Jakub Wójcicki, Mica, Jakub Świerczok, Grzegorz Sandomierski czy właśnie Majewskij i Drygas bez problemu znajdą nowe kluby w Ekstraklasie. Z kolei do portugalskiej ekstraklasy zamierza wrócić Andre Micael, a Bartłomiejowi Pawłowskiemu kończy się wypożyczenie z Lechii Gdańsk. Zawisza w I lidze to będzie zupełnie inna drużyna.


KONKURS 2x45.info i EXPEKT.COM - kliknij TUTAJ!

2x45 na
    2x45 na  

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się