var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: daylife.com

Messi: Guardiola trenerem roku, Złota Piłka dla Xaviego lub Iniesty

Autor: Mariusz Grzegorczyk
2010-11-15 17:37:10

Gwiazda Barcelony, Lionel Messi ma nadzieję, że jego Pep Guardiola zostanie wybrany trenerem roku 2010. Argentyńczyk nie ukrywa również, iż chciałby, aby Andres Iniesta bądź Xavi otrzymali Złotą Piłkę.

W rozmowie z FIFA.com, Argetyńczyk wyznał: - Głosowałbym na Guardiolę nie tylko ze względu na trofea, jakie z nim zdobyliśmy, ale także ze względu na jego zaangażowanie i filozofię futbolu.

- Nie zapominam również o Jose Mourinho, który oprócz zwycięstwa w Lidze Mistrzów z Interem, zaliczył znakomity start ligi z Realem Madryt. Myślę jednak, że w tym przypadku duże znaczenie będą miały mistrzostwa świata, a tutaj na pierwszy plan wychodzą Vicente del Bosque i Joachim Loew – dodał.

Co do nagrody dla najlepszego piłkarza, Messi mówił: - Dla mnie jest jasne, że decydujący wpływ będą miały mistrzostwa świata, a więc moi hiszpańscy koledzy są faworytami. Jeżeli nie wygram jej ja, mam szczerą nadzieję, że będzie to któryś z moich kolegów z Barcelony. Wszystko przemawia za Xavim lub Iniestą. To wielcy zawodnicy, którzy zasłużyli na to odznaczenie bardziej, niż ktokolwiek inny.
 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się