var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";


Autor zdjęcia:

Igor Angulo wzmocni atak Górnika Zabrze, a na testach... Eric Mouloungui!

Autor: Przemysław Michalak
2016-08-04 20:04:15

Górnik Zabrze wreszcie dokona pierwszego normalnego transferu w tym okienku. Do tej pory jedynymi wzmocnieniami były powroty z wypożyczeń, teraz chodzi o kogoś zupełnie z zewnątrz. Mimo że Jose Kante zawodził wiosną, przy Roosevelta nie zrazili się do Hiszpanów.

Po przejściu badań medycznych kontrakt ze spadkowiczem podpisze Igor Angulo. To 32-letni napastnik z dość bogatą przeszłością. Na początku tego wieku rozegrał nawet cztery mecze w Primera Division dla Athletic Bilbao, ale mowa oczywiście o czasach tak zamierzchłych, że można to podawać jedynie w formie ciekawostki.  

Generalnie Angulo furory w ojczyźnie nie zrobił. Po odejściu z Bilbao nie dał rady również w drugoligowej Numancii (24 mecze, żadnego gola). Jako tako spisywał się dopiero w trzecioligowym Realu Union, gdzie w 66 spotkaniach zdobył 20 bramek. Na tym poziomie radził sobie również Kante, więc to jeszcze nie argument, że może być lepszy.

Doświadczony Hiszpan od swojego rodaka lepiej grał za granicą. W cypryjskim ekstraklasowcu Enosis Paralimni w 21 meczach strzelił dziewięć goli. Sezon 2014/15 to druga liga grecka w Apollonie Smyrnis (30 spotkań, 14 bramek). W ostatnim sezonie Angulo występował już w greckiej ekstraklasie i wstydu nie było. Dla Platanias trafił osiem razy w 25 meczach. Dodajmy, że często ustawiono go na skrzydle zamiast na środku ataku, więc trener Marcin Brosz będzie miał szersze pole manewru. W niedawnym wywiadzie z 2x45 nie ukrywał, że jest to dla niego istotne.


Skoro Brosz sięga po napastnika zagranicznego, najwyraźniej nie było wyjścia. - Najpierw rozmawialiśmy i rozmawiamy z tymi, którzy dotychczas grali w Górniku. Potem przyglądamy się uważnie młodzieży, którą mamy w klubie i w klubach ościennych. Dopiero gdy po wykonaniu tych dwóch założeń nadal jest luka, staramy się szukać wzmocnień - tłumaczył nam TUTAJ.

Atutem Angulo na pewno nie jest jego wiek, ale tu chodzi o kogoś, kto od razu wejdzie do składu i będzie dawał jakość. Na papierze Hiszpan wygląda nieźle, jednak w Polsce zawodzili już piłkarze z dużo lepszym CV, zatem poczekajmy. 

Tymczasem na testach w Górniku pojawił się... Eric Mouloungui! Kiedyś był to naprawdę dobry zawodnik grający we francuskiej ekstraklasie, ale to dość dawne dzieje. Zimą 2013 roku Gabończyk zawitał do Śląska Wrocław i szybko okazało się, że nie ma za bardzo sił na bieganie. Tym bardziej teraz musi być z tym problem, skoro po polskim epizodzie były już tylko chiński Shenyang Zhongze oraz zespół z Gabonu - FC Mounana. Trudno nawet znaleźć wiarygodne dane, jak i ile tam grał. Gdyby Mouloungui był w stanie nawiązać do francuskich czasów, byłby gwiazdą I ligi. Patrząc jednak realnie, szanse na to są niewielkie. 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się