var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: korona-kielce.pl - oficjalna strona Korony Kielce

Okienko zamknięte, a ci ligowcy nadal nie mają klubów. Znajdą zaraz, czekają do zimy czy kończą karierę?

Autor: Przemysław Michalak
2016-09-05 19:29:45

1 września to dla piłkarzy, którzy nie znaleźli klubów przez całe lato, okres oznaczający bicie na alarm. Jeszcze przez jakieś dwa tygodnie będzie większa szansa na podpisanie kontraktu, potem zawodników szukać będą już tylko desperaci, którzy... mogliby wziąć takich desperatów. Niedługo sprawdzimy, kto na rynku europejskim byłby do wzięcia w kontekście polskich klubów, na razie zajmiemy się naszymi ligowcami.

Wciąż bez klubu jest Filip Modelski. 23-letni obrońca w nieprzyjemnych okolicznościach rozstawał się z Jagiellonią Białystok (wiosną był odsunięty od zespołu). Przed sezonem był temat Arki Gdynia, pisano coś o włoskiej Salernitanie, ale nic z tego nie wychodziło. W ostatnich dniach Modelski miał przebywać na testach w szkockim Hibernianie. Czas leci, ostatni mecz rozegrał on 16 kwietnia. 

Nie wiadomo, czy karierę będzie kontynuował Marek Zieńczuk. Odchodząc z Ruchu Chorzów po wygaśnięciu umowy, 36-letni pomocnik przyznawał, że jeszcze nie podjął decyzji. Nie ukrywał jednak, że poważnie myśli o pracy trenerskiej. Jeśli do końca września nie usłyszymy, że gdzieś przeszedł, to pewnie wszystko będzie jasne.

Po rozstaniu z Górnikiem Zabrze niewiele słychać o Pawle Golańskim. Podtrzymywał formę na treningach ŁKS, pod koniec sierpnia był na meczu Korony Kielce z Wisłą Kraków, podobno agent szukał mu klubu w Azji, ale konkretów brakuje. Golański w październiku skończy 34 lata. Wieszanie butów na kołku w takim wieku nie jest niczym wyjątkowym. Tutaj jednak sprawy potoczyłyby się wyjątkowo szybko, bo jeszcze niedawno doświadczony obrońca świetnie spisywał się w Koronie. W razie czego ma co robić - w sierpniu z Przemysławem Kaźmierczakiem i Krzysztofem Nykielem otworzył szkółkę piłkarską w Łodzi.

Trudna jest sytuacja Jana Pawłowskiego. 23-latek rozegrał 47 meczów w Ekstraklasie dla Jagielloni i strzelił sześć goli, ale zeszłą jesień stracił przez kontuzję, a wiosną był poza pierwszym zespołem. W międzyczasie znów zaczęło mu doskwierać kolano i nawet nie wiadomo, czy na dziś jest gotowy do gry. 

Wygasła umowa Marcina Komorowskiego z Terekiem Grozny, ale w jego przypadku do zimy raczej nic się nie wydarzy. Były reprezentant Polski nadal leczy kontuzję, dlatego zatrudnianie go już teraz nie miałoby sensu. 

Z poważnym kopaniem piłki najwyraźniej kończy Wojciech Kaczmarek. Były bramkarz Cracovii i Zawiszy Bydgoszcz po pożegnaniu przez Podbeskidzie został trenerem bramkarzy Akademii Bumerang Wrocław.  

Z kartą na ręku nadal są również m.in. Paweł Baranowski (niedawno testowany w Górniku Łęczna), Krzysztof Król, Jakub Smektała, Fabian Hiszpański, Bartosz Iwan, Wojciech Pawłowski, Łukasz Skowron, Mateusz Żebrowski, Tomasz Chałas, Aleksandrs Fertovs i Luis Carlos. Od ponad roku klubu nie ma Adam Banaś, z kolei Marek Saganowski do dziś jednoznacznie nie ogłosił, czy jeszcze będzie grał, czy zostaje w Legii w innej roli. W każdym razie z tego grona mało kto może jeszcze myśleć o Ekstraklasie, I liga to dla nich szczyt marzeń - też zresztą coraz bardziej odległy.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się