var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia:

Wynik lepszy niż gra. Litex Łowecz - Wisła Kraków 1:2 (video)

Autor: Kamil Małachowski
2011-07-26 21:42:10

Wisła Kraków miała sporo szczęścia w Łoweczu, ale ostatecznie wywiozła ze stadionu Litexu wymarzony wynik - zwycięstwo 2:1. Awans do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów coraz bliżej!

Na boisku tak różowo nie było. Wisła grała kiepsko, była zespołem ewidentnie słabszym, ale - co najważniejsze - skuteczniejszym. Mistrz Polski stworzył tak naprawdę dwie stuprocentowe sytuacje i obie wykorzystał. Za to chwała, za sam styl mocna nagana.

Największy niepokój budziła gra obronna Wisły. Imponował szczególnie Tom, który mieszał Juniora Diaza z błotem. Gdyby miał za partnera jeszcze jednego równie dobrego zawodnika, to z Wisłą mogłoby być kiepsko. Rywal miał dwie poprzeczki, kilka razy niepewnie interweniował Jovanić, który w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Pareikę i był smród. Krótko po bramce Meliksona Bułgarzy wyrównali, ale rzekomy faul na Jaliensie odgwizdał sędzia. Skończyło się najlepiej jak mogło.

W porównaniu z pierwszym meczem ze Skonto gra Wisły nie uległa znacznej poprawie. Przy takiej zaliczce i perspektywie rewanżu na własnym boisku awans do IV rundy wydaje się bliski, a to oznacza przynajmniej fazę grupową Ligi Europy. Nie czarujmy się jednak - Skonto i Litex to zespoły słabe, w kolejnej fazie trafi się ktoś o klasę lepszy i, przy takiej postawie, szybko wypunktuje Wiślaków.

Na największe wyróżnienia zasługują Maor Melikson i Radosław Sobolewski. To oni trzymali zespół w ryzach i tworzyli z przodu jakiekolwiek zagrożenie. Słabo wypadł Wilk, ale zaliczył decydujące podanie przy bramce na 2:1. Aktywny był Nunez, jednak z jego zagrań niewiele wynikało. A stałe fragmenty wołały o pomstę do nieba. Iliev w drugiej połowie zgasł, Kirm dał jedną z najgorszych zmian jakie pamiętamy w ostatnich miesiącach (choć jest po kontuzji), a Genkov... lepiej przemilczeć.

Tak padły gole:

0:1 - Wydawało się, że Litex zażegnał niebezpieczeństwo po rzucie rożnym, do piłki dopadł jednak Sobolewski, wrzucił w pole karne, idealnie w tempo wyszedł Michael Lamey i lobem pokonał Viniciusa.

1:1 - Litex od dłuższego czasu przeważał, stwarzał sytuacje aż jedną wykorzystał. Tom swobodnie przyjął piłkę w polu karnym tyłem do bramki, odwrócił się i strzelił. Piłka odbiła się od Jaliensa i kompletnie zmyliła Jovanovicia.

1:2 - Pierwsza groźna akcja Wisły w drugiej połowie i od razu gol! Świetne prostopadłe podanie Wilka i Maor Melikson pokonał w sytuacji sam na sam Viniciusa.

Litex Łowecz - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
0:1 - Lamey 19'
1:1 - Tom 45'
1:2 - Melikson 76'

Litex: Vinicius - Berberović, Nikolov, Bodurov, Zanev - Tom, Jelenković, Milanov, Janev, Tsvetanov (73. Flores) - Todorov (65. Codo).

Wisła: Jovanić (2) - Lamey (3), Chavez (3), Jaliens (2,5), Junior Diaz (1,5) - R. Sobolewski (4), C. Wilk (2,5) - Nunez (2,5) (78. Garguła - bez oceny), Melikson (3,5), Iliev (3) (67. Kirm - 2) - Genkow (2) (87. Jovanović - bez oceny).

Żółte kartki: Berberović, Milanov - Chavez, Iliev. 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się