Wisła dalej od rozstawienia, znani dwaj potencjalni rywale. Sensacja w Atenach, gol Toche nie pomógł (video)

Autor: Kamil Małachowski
2011-08-02 22:23:42

We wtorek rozegrano pierwsze trzy rewanżowe spotkania trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Do sporej niespodzianki doszło w Atenach, gdzie miejscowy Panathinaikos odpadł w rywalizacji z duńskim Odense!

Wicemistrz Grecji zremisował pierwszy mecz 1:1, tracąc bramkę w ostatniej minucie. W rewanżu zaczął źle, ale m.in. za sprawą Toche, niedoszłego snajpera Polonii Warszawa, wyszedł na prowadzenie. Hiszpan wszedł na boisko w 20. minucie, zmieniając kontuzjowanego kolegę, a na listę strzelców wpisał się tuż po zmianie stron. Na nic to się jednak zdało, duński zespół znów wskoczył na wyższy poziom w końcówce spotkania i ostatecznie wygrał 4:3!

Znamy już dwóch potencjalnych rywali krakowskiej Wisły w czwartej rundzie, o ile oczywiście mistrz Polski dopełni formalności i wyeliminuje Liteks Łowecz. To BATE Borysów i FC Kopenhaga, które nie miały problemu z pokonaniem znacznie słabszych rywali.

Wprawdzie Wisła wciąż ma szansę na rozstawienie, ale - przy dzisiejszej wygranej BATE - są one jeszcze mniejsze. Po cichu można było liczyć na odpadnięcie mistrza Białorusi, który ma wyższy współczynnik od polskiego zespołu, a pierwszy mecz zremisował 0:0. Stało się jednak inaczej.

By Wisła została rozstawiona, w III rundzie muszą odpaść aż cztery zespoły sklasyfikowane wyżej w rankingu. Najbliżej tego są: Rangers, Rosenborg, Partizan i APOEL. Przed tygodniem te zespoły zanotowały następujące rezultaty:

Rangers - Malmoe 0:1
Rosenborg - Plzen 0:1
Genk - Partizan 2:1
APOEL - Slovan 0:0

Niby szansa jest, ale zawieźć na całej linii muszą wszystkie cztery zespoły. Bo trudno przypuszczać, aby w rewanżu nie poradzili sobie Dinamo Zagrzeb i Maccabi Hajfa, które wygrały solidarnie 2:1 odpowiednio z HJK i Mariborem.

Wyniki 3 rundy kwalifikacji LM:

BATE Borysów - Ekranas Poniewieże 3:1 (2:1)
1:0 - Rodionov 18'
1:1 - Velicka 22'
2:1 - Bressan 35'
3:1 - Gordeychuk 89'

Czerwona kartka: Bressan (40., BATE).
Pierwszy mecz: 0:0. Awans: BATE Borysów.

***

Shamrock Rovers - FC Kopenhaga 0:2 (0:1)
0:1 - N'Doye 42'
0:2 - Bolanos 73'

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: FC Kopenhaga.

***

Wrzucamy jeszcze raz ranking, na podstawie którego zostaną rozstawione (pięć pierwszych) w IV rundzie kwalifikacji LM zespoły w grupie "mistrzowskiej":