Autor zdjęcia: trabzonspor.org.tr

LM: Trabzonspor odpadł z Benfiką, czerwona kartka Mierzejewskiego (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-08-03 23:09:42

Trabzonspor w dalszej części sezonu będzie musiał zadowolić się występami w Lidze Europy. Wicemistrz Turcji z trzema Polakami w składzie w rewanżu z Benfiką tylko zremisował (pierwszy mecz przegrany 0:2) i odpadł w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Goście ze stolicy Portugalii szybko objęli prowadzenie i mogli kontrolować mecz. Szkoda trochę Adriana Mierzejewskiego, który grał nieźle i miał duży udział przy wyrównującej bramce. Reprezentant Polski w 58. minucie został wyrzucony z boiska i wtedy było już w zasadzie po wszystkim. Były piłkarz Polonii Warszawa w walce o górną piłkę uderzył łokciem Maxiego Pereirę. Urugwajczyk mocno ucierpiał, jednak nie wyglądało to na zagranie z premedytacją. Sędzia był jednak innego zdania.

Występ w pełnym wymiarze czasowym na środku obrony zanotował Arkadiusz Głowacki, natomiast do 64. minuty grał Paweł Brożek.

Trabzonspor - BENFICA 1:1 (1:1) w pierwszym meczu 0:2

0:1 - Nolito 19'
1:1 - Paulo Henrique 32'

Czerwona kartka: Mierzejewski (58' Trabzonspor).