var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia:

Znów duża nieskuteczność, ale karne strzelane bezbłędnie! Lokomotiw Sofia - Śląsk Wrocław 0:0 po dogrywce, karne 3:4 (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-08-04 22:12:11

Śląsk znów był na bakier ze skutecznością, ale tym razem więcej okazji mieli też piłkarze Lokomotiwu Sofia. O wszystkim decydowały rzuty karne i te wrocławianie strzelali bezbłędnie, za to dwukrotnie strzały rywali obronił Marian Kelemen!

Podopieczni Oresta Lenczyka mogli zacząć w wymarzony sposób, bo już na samym początku świetną sytuację miał Cristian Omar Diaz, ale nie wiadomo dlaczego próbował odgrywać do partnerów. Kolejne sytuacje to mocny strzał Sebastiana Mili, który zdołał obronić Walentin Galew. W drugiej połowie bohaterem mógł zostać Waldemar Sobota, który w zasadzie był sam na sam, jednak zamiast uderzać próbował podawać do Johana Voskampa i szybsi byli bułgarscy obrońcy. Za to w dogrywce Kristijan Dobrew wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Mateusza Cetnarskiego, a po dośrodkowaniu Łukasza Madeja fatalnie z dziesięciu metrów spudłował Marek Wasiluk.

Lokomotiw najgroźniejszy był w dogrywce, mimo że jego piłkarze wtedy już słaniali się na nogach. Marian Kelemen zdołał zatrzymać piłkę po uderzeniach Iskrena Pisarowa i Preslawa Jordanowa. Później jeszcze niewiele do szczęścia zabrakło Dobrewowi po uderzeniu głową.

W rzutach karnych zawodnicy Śląska byli bezbłędni i nawet nie musieli wykonywać piątej jedenastki, bo Kelemen zatrzymał strzały Iwo Iwanowa i Marczo Dafczewa. Szczególnie Słowak popisał się w tej drugiej sytuacji, gdyż rywal wcale nie kopnął tak źle. Co ciekawe, Lenczyk w ostatniej chwili zmienił wykonawców karnych, czym zaskoczył nawet obecnego w studiu Polsatu Łukasza Gikiewicza, kontuzjowanego napastnika wicemistrzów Polski.

Mamy więc dalej trzy drużyny w europejskich pucharach i w piątek czekają nas spore emocje w losowaniu!

Lokomotiw Sofia - Śląsk Wrocław 0:0 po dogrywce, karne 3:4

Rzuty karne:

1:0 - Goranow
1:1 - Sztylka
2:1 - Jordanow
2:2 - Mila
2:2 - Iwanow (broni Kelemen)
2:3 - Ł. Madej
3:3 - Dobrew
3:4 - Pietrasiak
3:4 - Dafczew (broni Kelemen)

Lokomotiw: Galew - Dobrew, Lahczew, Diakow, Warbanow (90' Garow) - Atanasow, Goranow, Iwanow, Pisarow - Janew (46' Dafczew), Mesić (75' Jordanow).

Śląsk: Kelemen - Celeban, Pietrasiak, Wasiluk, Spahić - Sobota (82' Madej), Elsner, S. Dudek (117' Sztylka), Cetnarski, Mila - Diaz (58' Voskamp).

Sędzia: Oliver Drachta (Austria).
Żółte kartki: Atanasow, Wyrbanow, Łachczew - Elsner, Mila, Spahić.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się