Autor zdjęcia: fussball.com

VIDEO w czwartek: Palermo i Mainz odpadają z LE! Crvena gromi, gol Bruno Mezengi. Groźni fanatycy Interu z... Chin!

Autor: Przemysław Michalak
2011-08-04 23:59:45

Od dziś na 2x45.com.pl codziennie wieczorem najciekawsze filmiki z danego dnia!

W Lidze Europy w innych czwartkowych meczach działo się sporo ciekawego. Na przykład skompromitowały się włoskie Palermo i niemiecki FSV Mainz. Pierwsi po dwóch remisach (2:2 u siebie i 1:1 na wyjeździe) odpadli ze szwajcarskim FC Thun, a drudzy nie dali rady Gaz Metanowi (dwa razy po 1:1), ostatniej obecnie drużynie ligi rumuńskiej! W barwach Mainz zagrał Eugen Polanski i nawet trafił do siatki w serii rzutów karnych.

***

Crvena Zvezda Belgrad rozgromiła FK Ventspils aż 7:0, a szóstą bramkę zdobył Bruno Mezenga. Były napastnik Legii Warszawa trafił do siatki również w pierwszym meczu z Łotyszami. Wtedy był to gol na wagę zwycięstwa. Bramka Brazylijczyka od 3:15:

***

90 minut w barwach szkockiego Hearts zagrał Adrian Mrowiec. Drużyna polskiego obrońcy w rewanżu wygrała z węgierskim Paksi FC 4:1. W pierwszym meczu padł remis 1:1.

Z kolei PAOK Saloniki po razu drugi pokonał Valerengę Oslo, tym razem 3:0, ale udziału w tym sukcesie nie miał Mirosław Sznaucner, który całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

***

Dobry dzień w Lidze Europy miał też kolejny były piłkarz Legii, Pance Kumbev. Dzięki bramce macedońskiego obrońcy w 87. minucie Rabotnicki Skopje uniknęło dogrywki z Anorthosisem i wyeliminowało Cypryjczyków w regulaminowym czasie gry. Rabotnicki przed tygodniem niespodziewanie wygrało na terenie rywala 2:0. Klub z Larnaki odrobił straty, ale Kumbev sprawił, że faworyt wracał do domu w kiepskich humorach.

***

Odejdźmy od Ligi Europy i pójdźmy bardziej w świat. Kibice w Chinach jak już z kimś sympatyzują, to niemal na śmierć i życie. Przekonał się o tym kibic Milanu, który w koszulce swojego ulubionego klubu zasiadł na trybunach wśród fanów Interu:

***

Na koniec zaglądamy do ligi w Tajlandii, bo jeden z tamtejszych bramkarzy ośmieszył się takim samobójem: