var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: srf.ch

Info od 2x45: To byłby hit, Lechia Gdańsk rozmawia z Reto Zieglerem!

Autor: Przemysław Michalak
2017-01-13 14:23:40

Lechia Gdańsk chce tej zimy poważnie wzmocnić linię defensywną i niewykluczone, że dokona prawdziwego hitu transferowego.

Jak udało nam się ustalić w dwóch niezależnych od siebie źródłach, wicelider Ekstraklasy próbuje pozyskać kapitana FC Sion, Reto Zieglera. Rozmowy w tej sprawie toczą się już od kilku tygodni. Temat jest realny, ale ostatecznego porozumienia na razie nie ma. Ziegler nigdzie nie ukrywa, że myśli o zmianie barw i dostał kilka ofert z zagranicy. Jego umowa wygasa w czerwcu, więc kokosów Sion już na nim nie zarobi.
 
Gdyby udało się pozyskać tego zawodnika, byłby to jeden z najciekawszych transferów w historii Ekstraklasy. Obrońca, który 16 stycznia skończy 31 lat, to 35-krotny reprezentant Szwajcarii (ostatni mecz w maju 2014 roku). CV klubowe ma imponujące. Latem 2004 roku za milion euro przeszedł z Grasshoppersu do Tottenhamu. Londyńczycy wypożyczali go do HSV, Wigan i Sampdorii, która później zdecydowała się na transfer definitywny. Właśnie okres 2007-2011 w drużynie z Genui był dla Zieglera najlepszy w karierze. Potem trafił do Juventusu, ale tam się nie przebił i znów wędrował na wypożyczenia - dwukrotnie do Fenerbahce, a oprócz tego zaliczył Lokomotiw Moskwa i Sassuolo.

Od 2015 roku gra w Sionie i to naprawdę świetnie. Dość powiedzieć, że w tym sezonie szwajcarskiej ekstraklasy strzelił aż osiem goli (cztery z rzutów karnych). 

Ziegler ostatnio najczęściej występuje jako stoper, ale bardzo dobrze radzi też sobie na lewej stronie, a właśnie tutaj Lechia najbardziej poszukuje wzmocnień w tyłach. 

Dorobek Zieglera w najlepszych ligach
:
Serie A: 145 meczów, 4 gole, 12 asyst
Premier League: 33 mecze, 1 gol, 2 asysty
Bundesliga: 8 meczów
turecka Super Lig: 39 meczów, 7 asyst

***

Kwestią godzin jest z kolei ogłoszenie przez Lechię transferu 17-letniego pomocnika Podbeskidzia Bielsko-Biała, Daniela Mikołajewskiego. 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się