var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: mediafax.ro

Lucescu: Spodziewamy się bitwy! Trener Rapidu odkrył już karty?

Autor: Paweł Kiełbus
2011-08-18 08:36:53

Rumuńskie media są zgodne co do przewidywanego składu Rapidu Bukareszt na dzisiejsze spotkanie eliminacyjne do fazy grupowej Ligi Europy przeciwko Śląskowi Wrocław. Tymczasem w szeregach oponenta wicemistrzów Polski panuje dosyć nerwowa atmosfera. Garść doniesień z obozu Rapidu...

Trenerskie roszady

Szkoleniowiec "Giulestenii" podobno zamierza nieco przemeblować skład, zwłaszcza formację obronną. Obok Marcosa Antonio ma tym razem wystąpić Glauber, dla którego byłby to pierwszy mecz w obecnym sezonie w wyjściowej jedenastce. Brazylijski defensor stanowiłby sposób na powstrzymanie atakującego wrocławian, Johana Voskampa, gdyż podobnie jak on dysponuje niebagatelnym wzrostem - 1,91 cm.

W wypowiedzi dla "Dolce Sport" zawodnik mający na koncie jeden występ w pierwszej reprezentacji "Canarinhos" już zademonstrował bojowy charakter. - Musimy stanowić zespół mocny jak skała - zaapelował Glauber do partnerów z drużyny. - Musimy skupić wszystkie siły, by przezwyciężyć trudności w boju z Polakami.

Obecność Glaubera na środku obrony to rzekomo nie jedyna niespodzianka, jaką przygotował opiekun stołecznej ekipy. Problemy ze zdrowiem mają za sobą już Rui Duarte oraz Vladimir Bożović. Pierwszy z wymienionych 10 dni temu nadwyrężył mięsień w nodze i pomimo lekarskich prognoz zakładających dwutygodniową przerwę w grze, zamierza wspomóc kolegów z zespołu w czwartkowym pojedynku. Z kolei Czarnogórzec może zastąpić spisującego się poniżej oczekiwań Ezequiasa. Warto dodać, że Marcos Antonio i Glauber stanowili w ubiegłym sezonie nierozłączną parę stoperów. Tak więc po kiepskim w wykonaniu Rapidu spotkaniu z Petrolulem Ploiesti w miniony weekend, były selekcjoner reprezentacji Rumunii wróciłby do sprawdzonych rozwiązań. Niewykluczone jest także zastąpienie w pierwszej linii Romeo Surdu przez Cipriana Deaca.

Jeśli wierzyć doniesieniom opiniotwórczego rumuńskiego dziennika "Gazeta Sporturilor", to podstawowa jedenastka Rapidu na dzisiejsze spotkanie wyglądałaby następująco: Coman - Duarte, Marcos Antonio, Glauber, Bożović - Apostol, Alexa, Herea - Deac, Cassio, Roman. Wszystko wskazuje na to, że rumuńska drużyna wyjdzie w typowym dla siebie ustawieniu 4-3-3.

Copos vs Lucescu

Katusze ligowe z Petrolulem (1:0) w cierpkich słowach skrytykował publicznie właściciel Rapidu, George Copos. Na odpowiedź Lucescu nie trzeba było długo czekać, co zaogniło atmosferę w zespole o dużych ambicjach i niezadowalających wciąż rezultatach.

- Powiedział, że nie był zadowolony z gry chłopaków - nakreślał rodzimym dziennikarzom słowa, jakie padły z ust Coposa po ostatnim spotkaniu ligowym. - Odparłem, że jeśli zależy mu na zbudowaniu zespołu odnoszącego sukcesy, to nie powinien krytykować publicznie zawodników po pierwszym mniej udanym meczu. Odpowiada za transfery i płacenie pensji na czas, nie za stwarzanie napięć - tłumaczył syn Mircei Lucescu.

Trener stołecznej jedenastki ocenił na konferencji prasowej Śląsk jako zespół grający twardą piłkę, posiadający w składzie groźnego Sebstiana Milę i nieocenionego golkipera Mariana Kelemena. Polską drużynę uznaje za rywala zasługującego na jak największy szacunek. 

- W Polsce spodziewamy się bitwy - podkreślał Lucescu. - Śląsk to zespół, który gra bardziej fizycznie, ale ma także piłkarzy szybkich i dobrych technicznie. Bardzo niebezpieczny jest Sebastian Mila, a Kelemen jest dobrym bramkarzem, który daje zespołowi pewność. Chcemy przejść do fazy grupowej, nie tylko z powodów finansowych. Musimy na to ciężko pracować, biorąc pod uwagę to, co zaprezentował Śląsk przeciwko Dundee United i Lokomotiwowi Sofia - nie ma wątpliwości szoleniowiec czołowego rumuńskiego pierwszoligowca.

Według "Gazeta Sporturilor", za swoimi ulubieńcami na Dolny Śląsk podążyła grupa dwustu kibiców. Niemal wszyscy do Polski wybrali się autokarami lub prywatnymi autami. 

Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 20:00. Zapraszamy do śledzenia spotkania wraz z naszym portalem!     

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się