Słaba gra "Wojskowych", gospodarze nie musieli się wysilać. PSV Eindhoven - Legia Warszawa 1:0 (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-09-15 20:54:37

Nie ma tragedii jeśli chodzi o wynik, ale gra Legii w Eindhoven nie może napawać optymizmem. PSV wielkiego futbolu nie pokazało, ale i tak niemal przez cały mecz kontrolowało przebieg wydarzeń i zwyciężyło całkowicie zasłużenie.

Chwilami odnosiło się wrażenie, że piłkarze warszawskiego klubu podeszli do tego meczu na zasadzie: możemy go przegrać, tragedii nie będzie, więc przegramy. Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Macieja Skorży była beznadziejna i przywoływała wspomnienia z Nikozji, gdy APOEL tłamsił Wisłę. Dość powiedzieć, że Legioniści nie oddali przed przerwą ani jednego strzału. Dopiero po zmianie stron i wejściu na boisko Miroslava Radovicia, goście zanotowali kilka przebłysków. To jednak było zdecydowanie za mało.

Po PSV widać było, że obecnie nie jest to jakaś wielka drużyna, ale z drugiej strony odnosiło się wrażenie, że Holendrzy zbytnio się nie wysilają i chcą wygrać najmniejszym nakładem sił. Dopięli swego.

Legia w kolejnych spotkaniach musi zagrać z dużo większą wiarą we własne umiejętności i z dużą większą wolą walki. Bez tego nie ma nawet co marzyć o wyjściu z grupy.

Niedługo w osobnym artykule oceny dla piłkarzy Legii.

PSV Eindhoven - Legia Warszawa 1:0 mecz trwa
1:0 - Mertens 21'

Jak padła bramka:

1:0 - Prostopadłe podanie Strootmana do Toivonena zdołali przeciąć stoperzy Legii, ale niestety z bramki zdążył już wyjść Kuciak. Piłka trafiła pod nogi Mertensa, a ten bardzo precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce. Słowacki golkiper nie zdążył z interwencją.

Ciekawe sytuacje:

3' - Szarża Mertensa w polu karnym i mocny strzał. Kuciak odbija przed siebie, na szczęście nie było nikogo dobitki.
15' - Rybus dośrodkował z rzutu wolnego. Tytoń się zawahał i nie wyszedł z bramki. Piłka, w którą nikt nie trafił, odbiła się wysokim kozłem i przeleciała metr nad poprzeczką.
17' - Wawrzyniak zgubił krycie na lewym skrzydle i Lens miał dużo miejsca. Zagrał płasko do Matavza, który miał idealną sytuację, ale na szczęście nie trafił czysto w piłkę.
20' - Tym razem dobra akcja PSV drugą stroną. Zagranie na bliższy słupek do Matavza, ale Słoweniec był naciskany przez Komorowskiego i strzelił obok bramki.
36' - Rybus ograł rywala "na zamach" i został sfaulowany tuż przed linią boczną pola karnego. Ljuboja jednak za krótko dośrodkował i piłkę wybili obrońcy PSV.
47' - Gol przejął piłkę na 18. metrze, ale strzelił wysoko nad bramką. To w zasadzie pierwsze uderzenie Legii w tym meczu!
51' - Groźnie Legia! Dośrodkowanie Rybusa z rzutu wolnego i w tłoku strzał głową zdołał oddać Komorowski. Piłka przeleciała pół metra obok słupka!
55' - Radović dostał piłkę, zszedł do środka i strzelił zza pola karnego. Do ideału daleko, piłka poszybowała nad bramką, ale musi być więcej takich prób.
57' - Matavz oddał strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony. Niezbyt dobry i na dodatek nad bramką, jednak pozycję miał dobrą.
59' - Wawrzyniak nie sięgnął centry Wijnalduma, ale na jego szczęście Lens źle strzelił głową.
76' - Odważne wejście... Komorowskiego, który dostał dobre podanie od Wawrzyniaka i będąc już w polu karnym mocno strzelił, ale Tytoń bardzo pewnie obronił.
77' - Dośrodkowanie z prawej strony (Wawrzyniak znów krył na radar), ale też znów źle piłkę głową uderzył Matavz.
83' - Matavz byłby sam na sam z Kuciakiem, ale... piłka odbiła mu się od pięty i akcja się zakończyła.
86' - Legia przejęła piłkę w środku pola. Podanie do Ljuboji, niestety Serb strzela źle zza pola karnego - niedokładnie i za słabo.
89' - Błąd Kuciaka, którego minęło podanie ze skrzydła. Piłka trafia do Onjo, ale ten strzela obok słupka.
90' - Manolev wpada w pole karne i jest w zasadzie sam przed Kuciakiem. Tym razem Słowak dobrze interweniował, broniąc strzał Bułgara.
92' - Kosecki wycofał do Wawrzyniaka na linię pola karnego. Ten miał mnóstwo miejsca i oddał celny strzał, lecz Tytoń pewnie złapał piłkę.

PSV:
Tytoń - Manolev, Marcelo, Bouma, Pieteres - Strootman, Wijnaldum, Toivonen (89' Engelaar) - Lens (73' Ojo), Matavz, Mertens.

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak - Manu (46' Radović), Gol (65' Żyro), Borysiuk, Vrdoljak, Rybus (81' Kosecki) - Ljuboja.

Sędzia: Istvan Vad (Węgry).
Żółte kartki: Mertens - Borysiuk.
Widzów: 13 000.